Designed by:

Nagypályán kicsit megleptük az Oázist PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2017. november 26. vasárnap, 11:51

A háromhetes kemény menetelés második állomása, a tavaly ötödik helyen végzett Oázis SC első csapata elleni találkozó volt a Széchy uszodában, nagypályán. A mérkőzés előtt úgy nézett ki a helyzet, hogy az Oázis SC volt a harmadik a csoportban 6 mérkőzésből szerzett 4 győzelemmel (MAFC A-Team 14-5, KEAC 9-6, OSC Kft 17-8, HETE 17-9) és 2 vereséggel (Alfa SC 9-7, UVSE 11-10) és ezzel ők lesznek a három közül az egyik csapat, aki a csoportunkból bejut a 1-9. helyért folyó rájátszásba. Aztán a mérkőzést követő szerdán robbant a bomba, ami átrendezte a tabellát. Az első három fordulóban, vélhetően jogosulatlan szereplés történhetett az Oázisnál, aminek a következménye az lett, hogy mindhárom találkozót 5-0-val az ellenfelek (MAFC A-Team, Alfa SC és UVSE) kapták meg, még azok a csapatok is, akik legyőzték az Oázist. Halmazati büntetésként a Versenybíró Bizottság mérkőzésenként további 3-3-3 pontot levont ellenfelünktől, így a 12 pont elvesztése azt jelentette számukra, hogy visszacsúsztak a csoport 7. helyére, ami csak a 19-25. helyért való küzdelmekre jogosít a rájátszásban. Azóta (3 éve), amióta Ábrahám Istvánék két együttest indítanak a Bajnokságban még nem játszottunk az első csapattal, mindig csak a második gárdájuk keresztezte az utunkat. Az elsőszámú alakulatnál az Oázis vezetői igen vegyes korosztályú csapatot alakítottak ki. Tagjai egy része idősebb, rutinos játékos pl. az idei Masters VB-n +40-es korosztályban 4. helyen végzett csapatból itt van Ábrahám István, Tiba Péter, Felvégi Péter, Zácsik Tamás és Szabó Csaba, vagy az egyesületnél edzői feladatokat is ellátó Ádám Zsolt és Vetstein Denisz. A másik fele pedig a fiatalabb, 1991-2000 között született huszonéves, illetve utánpótláskorú játékos az Oázis ifjúsági csapatából. Idén eddig, bő, 30 fős keretet foglalkoztattak. Ehhez az is hozzájárult, hogy 10 új játékost igazoltak. Kiss Dávid egy éves kihagyás után tért vissza az Oázishoz. A ’92-ben született Piltner Péter a Kaposvár OB II-es csapatában játszott utoljára a 2014/2015-ös idényben (testvére Tamás nálunk játszott egy fél évet 2013 őszén). Bőhm Gergely Fehérvárról tette át a székhelyét Budapestre. Nagy Norbert Zoltán Angyal-Vasasos volt utoljára 2010/2011-ben, Rusz Bertalan is 26 éves, mint Nagy, ő az ASI-ban és a Vasasban is szerepelt az OB I-ben. A 18 éves Hajas Dávid, a 17 éves Kállay Kristóf és Kalácska Barnabás a Vasas ifjúsági csapatától érkeztek. A két idei nagy igazolásuk egyike a 26 éves Vereczkey Zoltán, aki a Honvédban, és több szakaszban a Vasasban, illetve a KSI-ben kb. 60 OB I-es mérkőzésen vett részt. A másik, a ’75-ben született Tiba Péter, aki nyáron az UVSE-ben fejezte be aktív OB I-es pályafutását, ami alatt több mint 610 OB I-es mérkőzést játszott le az UVSE mellett az OSC, FTC és a BVSC színeiben. Érdekesség, hogy nem csak az új igazolások között vannak olyanok, akiknek van Vasasos kötődése, hanem a régiek közül is sokuknak pl. a Csutorás és Huber testvérpárnak és Metzger Péternek is. Nálunk most sok hiányzó volt, pont akkor, amikor a nagypálya miatt oly fontos lett volna a nagyobb létszám, a sok cserelehetőség. Nem számíthattunk Nenádov Miki, Bánfai Balázs, Szemere Dani, Szirányi Bence és Veszprémi Soma játékára. 11 fővel kellet felvennünk a versenyt az ellenfél 16 játékosával szemben. Ennek ellenére sikerült egy kicsit meglepnünk a hazaiakat.

Azt már sejtettük, hogy Szirányi Bence távolétében nem mi leszünk a befutók a labdáraúszásnál az ellenfél fiataljaival szemben. Az első ráúszásnál Csutorás Barna szerezte meg a játékszert, majd Huber Ágoston ment be centerbe, kapta a passzt és közelről egy mellét lőtt. Fordulást követően Kelemen Peti kapás oldali lökete kerülte Ádám Zsolt kapuját. A digitális jegyzőkönyv szerint a következő akciónál Tóth Kecskés Laci (TKL) szerzett labdát, a valóság ezzel szemben az, hogy itt TKL-nek védeni valója akadt. Akárcsak a jegyzőkönyv, a folytatás is kuszára sikeredett. TKL kidobása után gyorsan labdát vesztettünk Ábrahám István szerelésének köszönhetően, aztán Csutorás Barna ellen ítéltek támadó szabálytalanságot. Ezután megint elég gyorsan visszakerült a fehérekhez a labda. Huber Ágoston ezúttal a kapás oldalon tűnt fel, ahonnan szépen a kapunk hosszú sarkába helyezte a labdát (1-0). Kelemen Peti centerezését szabálytalannak minősítették a játékvezetők és kontra faultot ítéltek ellene. Megiramodtak a fehérek, hátulról, középről Ábrahám István tornáztatta meg TKL-t, szöglet lett az eredménye. A sarokdobást követően jól besegítettünk a center elé, így Kelemen Peti iramodhatott meg a megszerzett labdával. Helyzetet nem sikerült a fél perces támadóidő alatt kialakítanunk. Jöhettek a hazaiak. TKL, centert megelőző szerelésével, viszont hozzánk került a labda. Ennél a támadásunknál Demjén Ottó próbálta ellátni a center feladatokat, de ő sem járt sikerrel, a bírók neki is befújták a támadó hibát. Ebből megint létszámfölényes megúszás kerekedett, ismételten Huber Ágoston robogott végig kapás oldalon és növelte kettőre az Oázis előnyét (2-0). Gyenge válasz érkezett tőlünk. A támadóidőnk lejártakor Kelemen Peti egy kényszerlövést eresztett meg, ami elszállt a hazai kapu fölött. A center elé való besegítés a következő Oázis támadásnál is működött, Országh Misi szerzett így labdát. Az viszont már probléma volt, hogy Csutorás Barna is egy hasonló dolgot mutatott be, amiből megint lefordultak a fehérek és a létszám fölényes helyzetet ezúttal Ferenczy Dániel zárta le góllal (3-0). Plesztovits Pistinek időt kellett kérnie, hogy a csapat egy kicsit kifújhassa magát. Ez jót tett a fiúknak! Kétcenteres játékra álltunk át, kapás szélről Demjén Dani ment be második középcsatárnak, szépen megforgatta Ábrahám Istvánt és kaptunk egy jogos ötméterest. A büntetőt, Dani gond nélkül váltotta gólra (3-1). Kellett ez a találat, mert félő volt, hogy a házigazdák nagyon ellépnek tőlünk. A negyedből hátralévő szűk egy percbe még belefért Tiba Péter pontatlan lövése, majd a Demjén Dani ellen, centerben megítélt újabb támadó szabálytalanság, valamint az ebből leforduló, rosszkéz szélen megúszó Csutorás Barna gólja, amit a rövid sarokba lőtt (4-1). Kelemen Peti középkezdés utáni félpályás lövése nem okozott gondot Ádám Zsoltnak.

A szünetben Pecz Lajos edző sort cserélt, ebben a hatosban is vegyesen voltak fiatal és idősebb, rutinos játékosok. Az utóbbiak közül, a negyed eleje, az ifi csapat másodedzőjének Vetstein Denisznek a pillanataival indult. Először a labdát hozta el előlünk, majd a hazaiak támadását egy pontatlan, kaput elkerülő lövéssel fejezte be. Mi sem jártunk jobban, ugyanis az ellentámadásunknál Demjén Dani irányzékával is gondok voltak. A következő Oázisos támadásnál jól védekeztünk. Rosszkéz hátulról Kállay Kristóf próbálkozott, de a lökete Egressy András blokkjában akadt el. A kipattanó labda sajnos visszakerült a fehérekhez és Kállay megint lövésre szánta el magát. Most nem volt fönt kéz előtte, de az Oázis fiatal tizenhármasa így sem tudta bevenni a kapunkat. Viszont a centermunkánkat továbbra sem akceptálták a játékvezetők, ezúttal Demjén Ottó ellen fújtak kontrát. A visszarendeződés során Pacsirszky Gábornak Huber Ágoston jutott, aki szépen betört középre a kapunk felé. Gáborunk öt méteren belül csak visszahúzni tudta, emiatt büntetőt ítéltek ellene. Az ötméteresnél TKL elugrott jobbra, a kisebbik Huber pedig a kapu bal oldalába helyezte a labdát (5-1). A következő támadásunknál eseménytelenül lepergett a fél perc és jöhettünk vissza védekezni. Kállay Kristófot, előbbi sikertelen próbálkozásai sem tántorították el a következő lövéstől, ezúttal TKL védte a rosszkéz hátulról jövő, rövid sarokba tartó labdát. Fordulás után folytattuk a kétcenteres játékunkat, sikerült úgy széthúzni a védelmet, hogy Demjén Danit megjátszhassuk. Centerünk villant egyet és meg lett a második találatunk (5-2). A válasz nem késlekedett sokáig. Kapás hátul nem támadtuk meg Hajas Dávidot, aki 2 lóba után a rövid alsó sarokba lőhetett, a játékszer éppen csak becsúszott TKL hóna alatt (6-2). A következő támadásunknál már jobban odafigyeltek a hazaiak Demjén Danira, szorosabb őrizetet kapott és már Ádám Zsolt is jobban koncentrált a lövésére. Ennek az eredménye az lett, hogy a fehérek hálóőre fogta Dani löketét. A nagypálya, mint tudjuk, nem a 30-as, 40-es korosztálynak kedvez, ezért is választják a tízen-, huszonéves fiatalokból álló csapatok. A 18 éves Csutorás Barna megint megiramodott rosszkéz szélen, végigúszott a kapunkig és lemásolta első gólját, ezzel kialakítva az eddigi legnagyobb különbséget a két csapat között (7-2). A szépítésre még várnunk kellett néhány támadást. Először Demjén Dani ellen ítéltek újabb támadó szabálytalanságot centerben, a lefordulást követően Kállay Kristóf újabb próbálkozást tett a góllövésre, de ezt a kísérletét is hárította TKL. Kapusunk egyből egy egészpályás kidobással indította az ellenfél térfelén maradt Ország Misit, aki felúszott a kapuig 2-3 lövőcsellel elfektette Ádám kapust, majd bevágta a játékszert a hálóba (7-3). A negyed hátralévő részében nyomás alá került a kapunk. Hajas Dávid újra megdolgoztatta TKL-t. a védés után időt kértünk. A kis pihenő jót tett a csapatnak, viszont gólt nem sikerült elérni a támadás során, mert Mezriczky Zsolt labdát szerzett. Az Oázis támadását szépen kivédekeztük úgy, hogy még lövési kísérlet sem lett belőle. A másik kapunál nekünk ugyan volt, de Runtág Béla kapás oldalról egy fölé-mellét lőtt. Az utolsó támadás a hazaiaké volt a negyedben, Járdányi Benedek hátulról indított löketét fogta kapusunk.

A harmadik negyed elején megint Járdányi volt reflektorfényben, ő ment a labdára és el is hozta. Már úgy nézett ki, hogy a fehérek első támadását sikerül kivédekeznünk, amikor Huber Gergely kapura tört, kapta a pontos passzt kapás oldalon és visszaállította az ötgólos különbséget (8-3). Ezután három és fél perces gólszünet következett. A centerezésünkkel továbbra sem voltak kibékülve a bírók, a támadóidő lejártát jelző dudaszó közben ítéltek kontrát Demjén Dani ellen centerben. A mi kapunknál ugyan azért a center megmozdulásért az Oázis emberelőnyt kapott Szóráth Sziszi kiállításával. Az emberhátrányt kivédekeztük, majd az azt követő, kaput elkerülő Ferenczy Dániel lövés után már mi támadhattunk. Szóráth Sziszi pont a támadóidőt jelző dudaszó előtt suhintott egyet kapura. A nagyszünetben csereként beállt Pásztor Gergő dr.-nak nyújtózkodnia kellett, hogy a jobb felső ficakból kiüsse a labdát. A sarokdobás után Kelemen Peti is tesztelni kezdte a frissen beállt hálóőrt. Az ő löketét is fogta a fehérek kapusa. A hazai támadásnál TKL kapujából kiúszva szerzett labdát a center elől, újra mi támadhattunk. Az előző akciónkhoz képest most felcserélődtek a szerepek, először kintről Kelemen Peti próbálkozott, itt is szöglet lett az eredmény. A sarokdobás utáni ismétlés Szóráth Sziszié lett, de ő csúnyán fölé durrantott, akárcsak Kiss Szilárd a mi kapunknál. Megint mi jöhettünk. A hosszúra nyúlt gólcsendes periódust nekünk sikerült megtörni, Demjén Ottó révén, aki kapás szélről avatta fel Pásztor Gergőt (8-4). Szóráth Sziszi sajnos nem bírt az ellenfél centerével, nyakhúzás és vállrántás miatt már másodszor állították ki ebben a negyedben. Az emberhátrányt megúsztuk gól nélkül, mert Demjén Dani remekül halászott le egy keresztpasszt. Időt kértünk. Az eltervezett akció meghiúsult, mivel Szilágyi Balázs centerezésében is találtak szabálytalan megmozdulást a játékvezetők és kontrát ítéltek ellenünk. Az újabb létszámfölényes lefordulás során Vereczkey Zoltán került kapás oldalra (és nem Vetstein Denisz, ahogy a jegyzőkönyvben szerepel) és szélről tüzelni kezdett. TKL zárta a rövid sarkot és védett. A visszarendeződés során sikerült Kállay Kristófot kiállíttatni. Az emberelőnyt elpuskáztuk, egy pontatlan passzunkat Hajas Dávid kaparintotta meg, majd az akciót ugyan ő fejezte be kapás hátulról. A rövid sarokba tartó labda sajnos utat talált a kapunkba (9-4). 22 másodpercünk maradt a negyedből a szépítésre. A lehetetlennek tűnő feladatot sikerült két lépcsőben megoldanunk. Végre eredményes volt Demjén Dani centermunkája, kiállították róla Ábrahám Istvánt. A maradék 7 másodpercbe még belefért, hogy Kelemen Peti a még rendezetlen védelmet átlőve újra négygólosra csökkentse a hátrányunkat (9-5). Ez a negyed nagyon jó példája volt annak, hogy ha a csapat akar, akkor tud küzdeni, nem engedtük, hogy az Oázis, az előzetes várakozásoknak megfelelően jelentősen elhúzzon. Az is igaz, hogy arra már az erőnkből nem futotta, hogy az állandósulni látszó négygólos hátrány jelentősen csökkentsük.

A negyedik negyed elején a Csutorás ikrek másik tagja, Bence is bemutathatta gyorsaságát a labdáraúszásnál. A folyamatos sorcsere a szünetben is folytatódott. Egy helyen volt változás, Hajas Dávid bent maradt a negyedet kezdő hetesben. Az Oázis tizenegyese az előző játékrész végén szerezett gólján fellelkesedve, újra lövésre szánta rá magát, erre TKL már számított és az oldalvonalon túlra tolta a labdát. A szögletet követően Egressy Andrásnak köszönhetően labdát szereztünk. Demjén Ottó kapás oldali lövése ezúttal pontatlanra sikeredett. A lefordulás után Kállay Kristóf (és nem Hajas Dávid) kapás szélről a hosszú sarok felé ejtett, TKL lehúzta a labdát, majd az ellenfél kapuja előtt marad Fridrich Gábornak adott egy egészpályás indítást. Gábor kettőt, hármat lóbált, majd a rövidbe lőtt. A labda éppen hogy becsúszott a kapufa és Pásztor kapus keze között (9-6). Sikerült csökkentenünk a hátrányt! Vereczkey Zoltánt Egressy Andrásnak nem sikerült megállítania szabályosan centerben, kiállították. Megint jól védekeztünk emberhátrányban, ezúttal Kelemen Peti szerzett labdát. Fordulást követően megint Peti volt a főszereplő, kijátszottuk a támadóidőt és a végén, középről bombázott egyet, pont a kapus feje mellé (9-7). Ezzel a remek góllal tovább zárkóztunk, már látótávolságba került az esetleges egyenlítés is, amire több mint három percünk volt még. Sajnos egy faktor azonban közbeszólt a mérkőzés további alakulásába. Ez pedig a fáradtság. Ugyan Plesztovits Pisti folyamatosan cserélte a rendelkezésre álló 4 főt, de az utolsó negyedben már érezhető volt a fáradtság a csapaton, a nagypálya megtette a hatását. Peti találatát követően hamar visszakaptuk a labdát, mivel TKL megint jókor mozdult ki kapujából. A másik kapunál viszont megvillant a több mint hatszázszoros OB I-es rutin. Tiba Péter szerezte vissza a játékszert az Oázisnak. Ismét a támadóidő végére fogyott el a koncentrációnk. Már az ellentámadás lehetősége lebegett a szemünk előtt, amikor Huber Gergely két védünk szorítása között lábbal maga elé tette a labdát, majd kapás szélről a hosszú sarokba ejtett (10-7). Az ellentámadásunknál elkövetett pontatlan centerpasszra Járdányi Benedek csapott rá. A védekezésünk során Pacsirszky Gáborra jutott az ellenfél centere, sajnos Gábor az első beadott labda után megkapta a második személyi hibapontját. A gyorsan elvégett szabaddobást Járdányi Benedek kapás átlövőből küldte a kapunkba (11-7). Másfél perc alatt így sikerült visszaállítania az Oázisnak a négygólos különbséget. Középkezdés után kiharcoltunk egy kiállítást és időt kértünk, hogy esetleg a végére csökkenthessük a hátrányunkat, de azt nem vettük észre, hogy a kiállítás nem egy szimpla volt, hanem egy páros, mert Kiss Dávid mellett Fridrich Gábort is kiküldték. Így az időkérésnek nem sok értelme lett, mert csak egy másodpercünk maradt a támadóidőből. Ez pont csak arra volt elég, hogy a passz után Demjén Ottó kapura lőjön. A kapufa után a kipattanó nálunk maradt, de gólra már nem futotta, mert Huber Gergely labdát szerzett indította kapás szélen Tiba Péter, aki kapura tört, TKL kiúszott és Tiba kezével együtt a labdát is víz alá nyomta. Négy másodperc múlva megszólalt a mérkőzést végét jelző dudaszó.

Újabb verség egy esélyesebbnek tartott együttestől, de mégis dicsérni lehet a csapatot, főleg a mérkőzés második felében nyújtott teljesítmény miatt. Volt is miről beszélnie a csapattársakkal Ábrahám Istvánnak a mérkőzést követően. Ezek után kíváncsian várjuk majd a tavaszi visszavágót, immáron kisebb pályán és vélhetően több cserével.

OÁZIS SC - 1427 VSE 11-7

(4-1, 3-2, 2-2, 2-2)

OÁZIS SC: Ádám Zsolt– Ábrahám István, Tiba Péter, Ferenczy Dániel 1, Huber Gergely 2, Vereczkey Zoltán, Csutorás Barna 2. Cserék: Pásztor Gergő dr. (kapus), Járdányi Benedek 1, Kiss Dávid, Mezriczky Zsolt, Vetstein Denisz, Hajas Dávid 2, Huber Ágoston 3, Kállay Kristóf, Csutorás Bence

1427 VSE: Tóth Kecskés László – Egressy András, Szilágyi Balázs, Demjén Ottó 1, Runtág Béla, Kelemen Péter 2, Országh Mihály 1. Cserék: Demjén Dániel 2, Fridrich Gábor 1, Szóráth Szilárd, Pacsirszky Gábor

Emberelőny: 1/5 ill. 1/3

5 méteres: 1/1 ill. 1/1

Labdaelhozás: 4-0

Módosítás dátuma: 2017. december 03. vasárnap, 13:23