Designed by:

Téli Kupa, biztató jelek két és fél negyednyi játékban PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. január 21. vasárnap, 23:20

Két év kihagyás után idén ismét jelentkeztünk a Budapesti Vízilabda Szövetség által szervezett Téli Kupára, amelynek célja, hogy a holt idényben is játék lehetőséget biztosítson a csapatok számára. Ez nekünk pont kapóra jött, hogy egy kicsit csiszolni tudjuk a játékunkat és a sok új játékost jobban beépíthessük a csapatba, összeszokjon a társaság. A Téli Kupára jellemző, hogy OB I/B-s és Budapest Bajnokságban szereplő csapatok egyaránt indulnak rajta. A január középén induló Tornára ugyan jóval kevesebb csapat (8) nevezett, mint az elmúlt években, de ez a mezőny is igen erős számunkra. Január 14-én a négyfős csoportok körmérkőzései kezdődtek meg. Rögtön az első csoport ellenfelünk a Vidám Vízilovak együttese volt, akik a Budapest Bajnokság Felsőházának rendszeres résztvevői, és ha csak a rutint, a z OB I-es mérkőzések és a Masters versenyeken (VB, EB) szerzett érmek számát nézzük, akkor egy igencsak komoly csapattal kezdtük a Kupát, akikkel legutoljára a 2013-2014-es bajnoki szezonban, a csoport körben találkoztunk utoljára. A Lovak 16 játékosával szemben mi csak 14 játékost tudtunk kiállítani, mivel sérülések és betegségek miatt Szemere Danira, Szirányi Bencére és Pacsirszky Gáborra nem számíthattunk. A hiányzóink ellenére igen jó kis mérkőzés kerekedett a végére, annak ellenére, hogy a papírforma érvényesült.

Az első játékrész elején már megszerezhettük volna a vezetés, de sajnos Demjén Dani a Tóth Frank ellen megítélt büntetőt a kapufára vágta. A következő bő három és fél percet a mindkét fél számára szép számmal megítélt támadóhibák és a Vízilovak kimaradt emberelőnyei jellemezték. Aztán Demjén Dani remek villanása után mégis a mi nevünk mellé írhattuk fel az mérkőzés első gólját (1-0). Az előnyünket a negyed végéig sikerült is megtartanunk. A második negyed elején még kivédekeztünk egy újabb emberelőnyös szituációt, de a kipattanó labdából ismétlő Kuron Attila lövését már nem tudta Tóth Kecskés Laci (TKL) hárítani és ezzel a kékek kiegyenlítettek (1-1). A második negyedben magasabb fokozatra kapcsoltak a Vízilovak. Tóth Frank doktor először gólra váltott egy emberelőnyt (1-2) amivel átvették a vezetést, majd a következő kiállításunknál TKL még szögletre mentette Frank lövési kísérletét, de a sarokdobás utáni ismétlésnél kapusunk már tehetetlennek bizonyult Tóth doktorral szemben (1-3). Bánfai Balázs kihagyott helyzetére egy Ürögi Zsolt gól volt a válasz (1-4). A gyors egymásután bekapott négy gólra mi kettővel tudtunk válaszolni. Veszprémi Soma kapás oldalon brillírozott, két akciógóljával újra szorossá tette a mérkőzést (3-4). Besenyei Attila kihagyott lövését követően mi egy újabb emberelőnyt puskáztunk el. A Vízilovak ezt kihasználták, Besenyei Attila beindulását követően Demjén Dani ellen büntetőt ítéltek, amit Vígvári Csaba értékesített (3-5). A negyed végén, még egy időkérés után, újabb Vízilovak emberelőnyt úsztunk meg gól nélkül. A kétgólos hátrány ekkor olyan hihetetlennek tűnt. Sajnos a harmadik negyedben hagytuk a Lovakat, hogy még tovább fokozzák az iramot. Mi kihagytunk egy emberelőnyt, aztán a vendégek következő három kísérletéből egy elkerülte a kapunkat, kettőt pedig TKL hárított. Az utolsó az Demjén Ottó kiállításánál történt. A támadást viszont nem úsztuk meg gól nélkül, mert a védés után kipattanó labda a kékekhez került és Víg Tamás ismételhetett rosszkéz szélről (3-6). Aztán elöl nem tudtunk megoldani egy létszámfölényes helyzetet, így a kapunk előtt fent maradt Ürögi Zsoltnak nem volt nehéz újabb gólt szereznie (3-7). Egy támadó hiba nálunk és a fordulást követően újabb gólt kaptunk, Besenyei Attila lőtte ki a hosszú felső sarkot (3-8). Kelemen Peti bombája egy kis gyógyír volt számunkra a negyedben, sorozatban bekapott három gól után (4-8). A negyed vége Bene András doktorról szólt. 16 másodperc alatt András kétszer villant. Bánfai Balázs kiállításánál kapás hátulról tüzelt, TKL védte a lövést, de a fölpattanó labda a kapunkban landolt (4-9). Aztán gyorsan labdát vesztettünk és Bene Andris megint kapás hátulról bombázott. TKL-nek ezúttal sikerült hatástalanítani a próbálkozást. Az utolsó negyed igen gólzáporosra sikeredett. A gólok zöme lefordulás után, létszámelőnyben született és még legalább ugyanennyi helyzet maradt ki a mi 3-2-es lefordulásainkból. Az első létszámelőnyös, lefordulásos gól az a miénk volt. Országh Misi szerezte, TKL szerelését követően (5-9). Aztán Szilágyi Balázs kivédett lövése után Víg Tamás megszerezte második gólját rosszkéz szélről (5-10). TKL, Bene doktor harmadik lövési kísérletét szögletre mentette, majd a sarokdobást követően kapusunk labdát szerzett, indította Demjén Danit, aki a 3-2-s megúszásnál a rövid sarkot jól záró Szakonyi Ferencbe (Papajó) lőtte a labdát. Kelemen Peti labdaszerzése után megint három a kettőben támadhattuk a vendégek kapuját. Sajnos Demjén Daninak most sem sikerült bevennie Papajó kapuját. A kimaradt két ordító helyzet után jött a büntetés. Amit mi nem tudtunk megoldani létszámfölényben, azt a mi kapunknál a Vízilovak megcsinálták, Molnár Robi talált be kintről (5-11). Kabaca Turgut kiállításával újabb szépítési lehetőséget kaptunk. Emberelőnyben nem sikerült gólt szereznünk, viszont a kiegészülést követően, már egyenlő létszámnál Ország Misi ismét beköszönt (6-11). A találkozóból 36 másodperc volt hátra és ebbe a rövid időbe még belefért egy-egy találat. Eppel Laci centerben szépen beültette a ringlispílbe Kelemen Petit, aki ellen büntetőt ítéltek. Vígvári Csaba a második ötméteresét is biztos kézzel váltotta gólra (6-12). A mérkőzés záró momentuma azonban Szóráth Sziszi nevéhez fűződik. Pont a dudaszó előtt rosszkéz hátulról egy pontos lökettel állította be a 7-12-es végeredményt.

Dicséret illeti a csapatot a tisztes helytállásért, az olykor látványos játékért, gólokért. A találkozó előtt biztos mindenki kiegyezett volna az ötgólos vereséggel, de a látottak alapján ez akár lehetett volna kevesebb is. Igencsak megleptük a Vízilovakat. A mérkőzés után örömmel fogadtuk a dicsérő szavakat más csapatok tagjaitól, edzőjétől.

1427 VSE – Vidám Vízilovak VSC 7-12

(1-0, 2-5, 1-4, 3-3)

1427 VSE: Tóth Kecskés László – Demjén Ottó, Runtág Béla, Demjén Dániel 1, Bánfai Balázs, Kelemen Péter Csaba 1, Országh Mihály 2. Cserék: Egressy András Gábor, Szilágyi Balázs, Fridrich Gábor, Szóráth Szilárd 1, dr. Veszprémi László Soma 2

Vidám Vízilovak VSC: Vincze Zsolt – Bene András dr. 1, Ürögi Zsolt 2, Vígh Tamás 2, Eppel László, Kabaca Turgut, Tóth Frank dr. 2. Cserék: Szakonyi Ferenc (kapus), Vígvári Csaba 2, Molnár Róbert 1, Kuron Attila 1, Besenyei Attila 1, Kaiser Gábor, Kocsis Bálint

Emberelőny: 0/4 ill. 2/9

5 méteres: 0/1 ill. 2/2

Labdaelhozás: 2-2

Módosítás dátuma: 2018. március 24. szombat, 19:41