Honlap megítélése

Ki olvas minket?

Oldalainkat 10 vendég böngészi

Designed by:

Téli Kupa, az utolsó másfél negyedben átgázolt rajtunk a KEAC PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. január 29. hétfő, 01:14

A Téli Kupa második csoportmérkőzését a KEAC csapatával játszottuk, akik az első körben szoros mérkőzésen egy góllal kaptak ki a MAFC együttesétől. Az ellenfelünk képességeit több oldalról is megismerhettük már az elmúlt évek során, amióta az OB II. helyett a Budapest Bajnokságban indulnak. Egyrészről, mint volt edzőpartnerek, másrészről, pl. mint csoport ellenfelek az idei Bajnokság alapszakaszában. Az őszi bajnoki nyitányon sajnos egy igen komoly vereséget mértek ránk, ezért ezen a délutánon mindenképpen be akartuk bizonyítani, hogy nem volt reális a szeptemberi különbség. Persze mindkét csapatban voltak változások az előző találkozóhoz képest. A KEAC-nál most nem számíthattak Vörös Attila kapusra, a balkezes Kármán Andrásra, Weiszer Ádámra és az újonc Tóth Tamásra. Helyettük érkezett másik négy játékos, Csapó Dániel a csapat harmadik kapusa, a rutinos védő Begalla György és a két center Sebes Tamás, valamint Ditshuizen van Michel. Nálunk Runtág Bélát, Nenádov Mikit, Kelemen Petit és Pacsirszky Gábort váltotta Demjén Dani, Szirányi Bence és az edzőnk Plesztovits Pisti is vízbe szállt most a Kupában.

Az első negyed kezdetétől öt és fél percen keresztül csak fel- és leúsztak a csapatok. Tóth Kecskés Laci (TKL) kivédte Csermely Dávid öt méteren kívüli szabaddobását, majd a fordulást követően kihagytunk egy emberelőnyt, illetve egy –egy pontatlan lövést láthatunk Ország Misi és Gulyás Attila részéről. Aztán a KEAC-nak sem sikerült kihasználnia az első emberelőnyét, valamint Szirányi Bence blokkja is jó helyen volt Guti Tamás lövésénél. A gólcsendet végül Bencze Dániel kapás átlövőből szerzett találata törte meg 1:37-nél (0-1). Begalla György labdaszerzését követően a KEAC időt kért. A keresztbemozgásos figurát sikeresen megcsinálták és ennek Országh Misi itta meg a levét. A kiállítást igen gyorsan, 8 másodperc alatt Guti Tamás rosszkéz oldalról váltotta gólra (0-2). Ország Misi még a negyed végén próbálkozott egy újabb lövéssel, de azt fogta Csapó Dániel. A következő negyed még kevesebb gólt hozott, mint az előző. A gólra szűk négy percet kellett várni, mert a vasalózás folytatódott a negyed elején. Ditshuizen van Michel lőtt pontatlanul, aztán Szirányi Bence ismét jól blokkol, ezúttal Csermely Dávid próbálkozását hatástalanította. Egressy András ment be centerezni és Begalla Györgyöt állították ki róla. Demjén Ottó kapás szélről jövő lövését védte Csapó kapus. Somorácz Áron dr. kihagyott lövésére Demjén Ottó is egy hasonlóval válaszolt. Ez fájó volt számunkra, mert a KEAC egyből lefordult György Bence jött végig a kapunkig és értékesítette a ziccert (0-3). A negyed további részében már nem esett gól. Időkérésünk után a centerünkön, Demjén Danin védekező KEAC-os játékos-edzőt, Gulyás Attilát küldték ki 20 másodperces pihenőre. Sajnos ennyi időt nem töltött a kötelek mögött, mert Szilágyi Balázs bal kezének irányzékával gondok voltak és a mellé lövés után a KEAC játékosa már jöhetett is vissza. Győri Bence kihagyott lökete után Országh Misi harmadik próbálkozása sem hozott gólt. Az utolsó fél percben a KEAC támadhatott. Sebes Tamás center, nyakában Szilágyi Balázzsal kezdett akcióba. Balázsunk sajnos nem úszta meg a kiállítást. Begalla György tüzelt hátulról, de TKL fogta a löketet. A félidei dudaszó előtt Demjént Dani lőtt még egyet kapura. Csapó kapus állt a lábán és hárított. A harmadik negyed eleje számunkra igen jól indult. A ráúszásnál megszerzett labdával mi támadhattunk. Szóráth Szilárd rosszkéz hátulról sikeresen vette be a vendégek kapuját (1-3). Szirányi Bence újfent blokkolta Csermely Dávid lövését. Ebből nekünk sikerül lefordulni és kapás oldalról Demjén Dani már csak egy gólnyira csökkentette a hátrányunkat (2-3). A jó negyedkezdés láttán már mindenki bizakodni kezdett a remek folytatásban, de érthetetlen módon nem az egyenlítés következett, hanem sorozatban kaptunk nyolc (!) gólt kapkodások és pontatlanságok miatt. Az elsőt, rögtön a középkezdést követően. Seres Tamás helyett ekkor Ráski Máté centerezett, Egressy András védekezett rajta túl keményen, kiállították. Az emberhátrány megúsztuk gól nélkül, de a támadást nem. Győri Bence már egyenlő létszám mellett zörgette meg a hálónkat (2-4). Aztán egy támadó hiba nálunk és a lefordulás után Bencze Dániel lőtt egyet kapás oldalról (2-5). Labdavesztésünket követően megint megúszott a KEAC, TKL szögletre ütötte Ráski Máté egy az egyes ziccerét. Egy újabb vendég szerelés után Bencze Dániel lemásolta előző gólját (2-6). Elöl labdát vesztettünk, hátul pedig embert, Bánfai Balázst küldték ki Sebes Tamásról. Időt kért a KEAC. Az emberelőnyt kivédekeztük, de megint a kiegészülést követő pár másodpercben kaptuk a gólt Gulyás Attilától (2-7). Nem tudtunk rendes helyzetet sem kialakítani a negyed végén, így megint jöhettek a kékek. Csermely Dávidot nem sikerült semlegesítenünk, a játékrész utolsó pillanataiban, újabb villanását követően megszerezte csapata nyolcadik gólját (2-8). A vendégek ott folytatták a játékot az utolsó negyed elejét, mint ahogy befejezték a harmadik végén. Csermely Dávid kapura törését Szemere Dani csak visszahúzással tudta megakadályozni, és mivel öt méteren belül volt az akció, ezért büntetőt ítéltek ellenünk. TKL jó irányba ugrott, de a kapu jobb oldalába tartó labdát nem sikerült megfognia (2-9). Felsejlett a szeptemberi bajnoki mérkőzés rémképe, ahol méretes zakóba futottunk bele. Sajnos ismét labdát vesztettünk az ellenfél kapujánál, ebből sokadszorra lefordult a KEAC, némi passzolást követően Guti Tamás suhintott egyet fej fölé. TKL zárta a kezeit, de olyan szerencsétlenül találta el a labdát, hogy az a háta mögött beesett a kapuba (2-10). Szerelések és Begalla György támadó hibája jellemezte ekkor a játékot. KEAC-os labdaszerzést követően Sebes Tamás, Országh Misi páros alakult ki centerben. Misi nem a védekezéséről híres, így nem csodálkozhattunk azon, hogy a center első megmozdulására kiszórták. Az emberhátrányt kivédekeztük, de gólt megint a visszarendeződés elmaradása miatt kaptunk, Sebes Tamás bűntett minket (2-11). Az ellentámadásunk során Demjén Dani, Kiss Attila párviadal alakult ki centerben. Emberelőnyhöz jutottunk, amit most jól meg tudtuk játszani. Demjén Ottó kapás szélről talált be a kékek kapujába (3-11). A végére még három említésre méltó helyzet maradt. Az elsőnél megint Országh Misit vitték be centerbe védekezni, ezúttal Ráski Mátéról állították ki. Ez volt Misi harmadik személyi hibája, így a véghajrá utolsó percére már nem jöhetett vissza. Egressy András is megpróbálkozott egy lökettel, de a KEAC kapusa ezt megfogta. Persze azonnal lefordultak a vendégek és a létszámelőnyös helyzetet Bencze Dániel értékesítette a mérkőzés vége előtt 1 másodperccel (3-12).

Érdekes mérkőzés volt, pont akkor tartottuk magunkat a legjobban, amikor nem sikerült gólt lőnünk!

1427 VSE – Kertészeti Egyetem AC 3-12

(0-1, 0-2, 2-5, 1-4)

1427 VSE: Tóth Kecskés László – Szilágyi Balázs, Demjén Ottó 2, Demjén Dániel, Bánfai Balázs, Szirányi Bence, Országh Mihály Cserék: Egressy András Gábor, Szemere Dániel, Fridrich Gábor, Plesztovits István, Szóráth Szilárd 1

Kertészeti Egyetem AC: Csapó Dániel – Guti Tamás 2, Gulyás Attila 1, Bencze Dániel 4, Győri Bence 2, Csermely Dávid 1, Sebes Tamás 2 Cserék: Begalla György, Kiss Attila, Ráski Máté, Somorácz Áron dr., Ditshuizen van Michel

Emberelőny: 1/4 ill. 1/7

5 méteres: - ill. 1/1

Labdaelhozás: 2-2

Módosítás dátuma: 2018. február 12. hétfő, 01:29