Honlap megítélése

Ki olvas minket?

Oldalainkat 10 vendég böngészi

Designed by:

Téli Kupa, jól játszottunk, de egy Békési Ákosnyi különbség volt a két csapat között PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. február 11. vasárnap, 12:13

A Téli Kupa harmadik, utolsó csoportkörében a MAFC „112” csapatával kerültünk szembe. Ellenfelünk az első fordulóban 10-9-re verte a KEAC együttesét. Ekkor 10 játékossal álltak ki, akik a Budapest Bajnokságban és az OB I/B-ben egyaránt játszanak. Vannak köztük rutinos játékosok, mint pl. Bajnógel Tamás kapus, Mód Levente, Békési Ákos, Galambos Péter (az utóbbi kettőnek komoly OB I-es múltjai is van) és vannak a fiatalok, akik a 2017/2018-as szezon elején igazoltak a műegyetemi csapathoz (a Hőrich testvérpár, Ákos és Martin az YBL-ből, valamint Bujits Tamás Százhalombattáról, mindhárman ’98-as születésűek). A második mérkőzésükön a Vidám Vízilovakkal egy 11-11-es döntetlent értek el, de már csak 9 fővel és némileg átalakult csapattal (az öt, zömében idősebb hiányzót csak négy másik, fiatalabb játékossal tudták pótolni). Ezek után kíváncsian vártuk, hogy ellenünk hány fővel és kikkel fognak kiállni. Nagy meglepetésünkre csak 7-n voltak, kapus nélkül, így László Bálintnak kellett a kapuba állnia, elöl pedig a három idősebb (Békési, Mód, Mayer) és a három fiatal (Hőrich testvérek és Bukits) játékosra hárult nagy szerep. Sajnos ezt a kedvező helyzetet nem sikerült kihasználnunk (pontatlanul lőttünk és kipontozni sem sikerült játékost), pedig mi 11-n voltunk. Nálunk hiányzott Runtág Béla, Szirányi Bence, Szóráth Szilárd, Pacsirszky Gábor és Veszprémi Soma.

Az első negyedben a MAFC szerezte meg a vezetést, Békési Ákos rosszkéz hátulról szépen kilőtte a hosszú felső sarkot (1-0). Mi csak egy kimaradt Demjén Dani center megmozdulással tudtunk válaszolni. Békési Ákos újra lövéssel próbálkozott, de ezt már Tóth Kecskés Laci (TKL) megfogta, majd egy gyors indítást követően Demjén Dani kiegyenlített (1-1). Az adok-kapok után a fehérek két percig a kapunkhoz szögeztek minket. Mód Levente első lövését TKL szögletre ütötte, a második Mód próbálkozás már elkerülte a kapunkat. László Bálint labdaszerzése után Hőrich Ákos lőtt egy fölét, majd a fordulást követően László Bálint ismét szerelt és Hőrich Ákos megint lövéssel kísérletezett, ez most pontosabb volt, TKL-nek védenie kellett. Az ellentámadásunk során végre mi is lövőhelyzetig jutottunk, bár Országh Misi irányzékával gondok voltak. Jöhettek újra a fehérek. A másik Hőrich fiú, Martin nem akart lemaradni bátyától, ő egy öt méteren kívüli szabaddobást tűzött kapura eredménytelenül. A kölcsönös szerelések után a MAFC támadhatott és Bukits Tamás kapás oldali góljával ismét megszerezték a vezetést (2-1). Mi azonnal válaszoltunk. Demjén Dani sikeresen vitte be centerbe Bukitsot védekezni, akit kiállítottak róla. Az emberelőnyt jól megjátszottuk és kapás szélről Demjén Ottó egyenlített (2-2). A mi emberelőnyünkre a fehérek egy viszont emberelőnnyel válaszoltak. Mayer Bálinton Kelemen Peti keményen védekezett, ezért őt is kiküldték a 20 másodperces pihenőre. Az emberelőnyt Hőrich Martin váltotta gólra (3-2). Az első negyed érdemi része ezzel véget is ért. A második negyed első fele nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. A labdaelhozatal után Demjén Ottó lövése elakadt el László Bálintban, aztán a visszarendeződés során Mód Leventére Bánfai Balázs került védekezésben. Az erőfölény meg is látszott, Balázst kiállították. Az emberelőnyt nem sikerült kivédekeznünk. Bukits Tamás második góljával már kétgólos lett a MAFC előnye (4-2). László Bálint harmadik szerelést követően fordultak a hazaiak. Mód Levente centerben ezúttal Plesztovits Pistivel találta magát szemben. Pisti már nehezebb falat volt Levi számára, de megoldotta a helyzetet. Játékos-edzőnket a túl szigorú védekezése miatt kiállították. Ezt az emberhátrányt sem sikerült megúszni gól nélkül, a változatosság kedvéért most Békési Ákos volt a gólszerző (5-2). Lepergett a támadóidőnk és a MAFC újfent a kapunk előtt volt. Békési Ákos ismét bevetette a rosszkéz hátulról kilövöm a hosszú felső sarkot lövést (6-2). A fehérek védekezése sajnos megint jó volt, lövőhelyzetet sem tudtunk kialakítani, így fordulhattunk vissza. Békési Ákos ötödször is kapura lőtt, TKL pedig hárított. Sürgősen tennünk kellett valamit, hogy megállítsuk az egyre jobban játékba lendülő MAFC-ot. A Mód Levente, Plesztovits Pisti páros újra összeállt, de most fordított szereposztásban és fordított eredménnyel. Levit kiállították Pistiről. A körbejáratott labdát végül Demjén Dani helyezte el a fehérek kapujában (6-3). Hőrich Ákos TKL által védett lövését követően időt kértünk. A terv nem Kelemen Peti fölé lövéséről szólt. Jöhettek megint a Műegyetemiek. Hőrich Martin először egy kapufát lőtt, majd a megszerzett kipattanóból ismételt, de ez a löket fölé sikeredett. Aztán a tesó, Ákos labdaszerzését követően Békési Ákos durrantott fölé. Mi gyorsan fordultunk és Demjén Dani már a harmadik gólját szerezte (6-4). A felzárkózásunknak nem sokáig örülhettünk, mivel Békési Ákos megint kipécézte magának a hosszú felső sarkot (7-4). Középkezdés után Demjén Dani kiharcolt egy öt méteren kívüli szabaddobást, amit mellé durrantott. A harmadik negyed eleje a miénk volt. Mayer Bálint centerben elkövetett támadó hibája után fordultunk. László Bálint megint kijött a kapujából, hogy szereljen, de ezúttal rossz ütemben tette, eltalálta Demjén Ottó fejét, ezért járt az automatikus ötméteres, amit Kelemen Peti kegyetlenül bevágott (7-5). Mód Levente ellen is kontrát ítéltek centerben, aztán egy-egy szerelés mindkét oldalon, majd Demjén Ottó találata után már csak egy gól volt a különbség (7-6). Kezdtünk reménykedni, hogy a csere nélküli játék miatti fáradtság most jön ki a MAFC játékosain és esetleg egy jó eredményt érhetünk el, de sajnos csalódnunk kellett. Ország Misi szerelése után Demjén Dani lőtt egy mellét, amit Békési Ákos is lemásolt. Mi időt kértünk. Bánfai Balázs kontra faultja miatt elvesztettük a labdát. Demjén Dani védekezett centerben Mayer Bálinton, de a szakállas öreg róka ellen nem volt Daninak ellenszere, kiállították. Játékosunk nem hagyta el rögtön a játékteret és ezt játékba avatkozásnak minősítették a bírók, Dani ellen büntetőt ítéltek. TKL elugrott a jobb sarokba Békési Ákos pedig a bal oldalra lőtte a labdát (8-6). Ezzel elindult egy kellemetlen, bosszantó sorozat. Ország Misi ismét besegített a center elé és fordulhattunk. Bánfai Balázs lövését László Bálint megfogta. A visszaúszásnál úgy alakult a helyzet, hogy Bánfai Balázs Mayer Bálinttal került be centerbe. Sajnos az első labda beadás után Balázs személyi hibát kapott. Az emberhátrányt kivédekeztük, TKL szögletre ütötte Hőrich Ákos löketét. A sarokdobás utáni Bukits lövésből azonban gólt kaptunk (9-6). Kelemen Peti fölé durrantott labdáját követően lefordult a MAFC és a létszámfölényes helyzetben Hőrich Ákos már nem hibázott (10-6). Még szűk egy támadásnyi időnk marad a szépítésre. Sajnos azonban erre nem került sor, mert Hőrich Martin labdát szerzett 8 másodperccel a negyed vége előtt. Pázmányi Gábor időt kért. A kért keresztbemozgások közben Békési Ákoshoz került a labda, aki azonnal tüzelt. TKL-nek még sikerült kipiszkálnia a kapura tartó labdát a dudaszó előtt. Sajnos az utolsó negyed ott folytatódott, ahol az előző abba maradt, hiába voltak kevesebben, mégis a MAFC hozta el a labdát és tartotta nyomás alatt a kapunkat. Szilágyi Balázs és a centerező Mód Levente csatájából az utóbbi került ki győztesen. Az emberhátrányos védekezésünk hagyott némi kivetni valót maga után, aminek Hőrich Martin gólja lett a következménye (11-6). A másik kapunál Egressy András lövését blokkolta Békési Ákos és így jöhettek a fehérek. A kapura törő Hőrich Ákost Demjén Dani csak visszahúzni tudta öt méteren belül, amiért megkapta a harmadik személyi hibáját és kipontozódott. A megítélt büntetőt ismét Békési Ákos végezte el. A forgatókönyv ugyan az volt, mint az előzőnél, TKL jobbra, a labda balra be a hálóba (12-6). A sorozatban bekapott öt gólra némi gyógyírt jelentett Bánfai Balázs középről szerzett találata (12-7). Egy Demjén Ottó és egy Hőrich Ákos szerelés után Hőrich Martin lőtt kapura. TKL a helyén volt és hárított. A következő támadásunknál Kelemen Peti centerezett. Sikerült kapura fordulnia, de a lövése elakadt László Bálintban. Már úgy látszott, hogy a MAFC ellentámadását sikerül kivédekeznünk, amikor az utolsó másodpercben eleresztett Békési Ákos lövés már sokadjára a hosszú felső sarokban landolt (13-7). Ez volt a fehérek kettesének hetedik (!!!) gólja. Ország Misi újabb kimaradt lövése és Mayer Bálint centerben elkövetett szabálytalansága után időt kértünk. A támadás nem úgy alakult, ahogy az időkérésnél megbeszéltük, de ennek ellenére sikerült egy gólt szereznünk. A támadó idő lejártakor Egressy András lövése vánszorgott be a kapuba rosszkéz oldalról (13-8). Békési Ákos kaput elkerülő újabb lökete után abban reménykedtünk, hogy az utolsó támadásunk során tovább faraghatunk a hátrányunkból. Nem ez lett, a 30 másodperc helyzet nélkül lepörgött és az utolsó rohamot kezdhette meg a MAFC. Békési Ákos kiszúrta magának Fridrich Gábort, akit szépen megforgatott, Gáborunk csak visszahúzni tudta, amiért járt a kiállítás. Hetedszer is emberhátrányba kerültünk. Az emberhátrányos védekezésünk ekkor is igen problémás volt, Mód Levente lőtte át a falunkat. Ezzel visszaállítva a hatgólos különbséget (14-8).

Kétarcú volt ez a mérkőzés. A harmadik negyed elejéig jól tartottuk magunkat, feljöttünk egy gólnyi távolságra. Szép gólokat lőttünk és az emberelőnyöket 100%-ban (!) értékesítettük, ezért dicséret illeti a csapatot. Viszont bosszantó, hogy a játékvezetők igencsak ügyeltek arra, hogy a MAFC meg ne fogyatkozzon, ami náluk kiállítást ért, vagy legalábbis szabaddobást, addig nálunk, a mi támadásainknál nem szólalt meg a síp, így könnyedén szerelhettek a védők, vagy a kapus. Persze ha egyértelmű helyzeteket teremtettünk volna, akkor biztos, hogy nálunk is megítélték volna a kiállításokat. Az is igen figyelemre méltó, hogy az ellenfelünk, nagy pályán, csere nélkül kibírta a mérkőzést. Persze kellett ehhez egy Békési Ákos, aki belül szervezte a játékot és meglőtte a maga hét gólját. Van mit tanulnunk ebből a találkozóból!

MAFC”112” - 1427 VSE 14-8

(3-2, 4-2, 3-2, 4-2)

MAFC”112”: László Bálint – Békési Ákos 7, Bukits Tamás 3, Mód Levente 1, Mayer Bálint, Hőrich Ákos 1, Hőrich Martin 2

1427 VSE: Tóth Kecskés László – Egressy András Gábor 1, Demjén Ottó 2, Demjén Dániel 3, Bánfai Balázs 1, Kelemen Péter 1, Országh Mihály Cserék: Szilágyi Balázs, Szemere Dániel, Fridrich Gábor, Plesztovits István

Emberelőny: 5/7 ill. 2/2

5 méteres: 2/2 ill. 1/1

Labdaelhozás: 2-2

Módosítás dátuma: 2018. március 04. vasárnap, 13:24