Designed by:

Téli Kupa, győzött az Oázis egyesített ereje PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. március 04. vasárnap, 13:14

A múlt héttel lezárultak a Téli Kupa csoportküzdelmei. A következő három héten a szintén körmérkőzéses formában lebonyolítandó helyosztókra kerül sor. A csoportok első két helyezettjei a 1-4. helyért, míg a csoportok utolsó két csapata az 5-8. helyért száll vízbe. A helyosztók első találkozóját a B csoport harmadikjával, az Oázis SC csapatával vívtuk. Ellenfelünk a Kupa kezdetén 20-8-ra lelépte a BVSC-Zugló csapatát, majd a következő két fordulóban kikapott 13-7-re az ASI-tól, majd nagy csatában 9-8-ra a Dunakanyar Waterpolo-tól. Ábrahám Istvánék a csapatot a Budapest Bajnokságban szereplő első és második csapatuk tagjaiból rakták össze. Jól ismerjük őket, mert a Bajnokságban már találkoztunk velük mind az Alapszakaszban, mind a rájátszásban. Ezen a vasárnap esti találkozón az Oázis, az idősebb, rutinosabb játékosaiból rakta össze a csapatát, mivel az ifi játékosoknak még éppen akkor bajnoki mérkőzésük volt a Szigeten. Godó Tamás, Ruszin Tamás dr., Golopencza Péter dr. és Berényi Áron az Oázis 2-ből, míg Ádám Zsolt, Ábrahám Pista, Zácsik Tamás, Tiba Péter, Vetstein Denisz, Szabó Csaba az Oázis 1-ből képviseltette magát. Nekünk valamivel (2 fővel) hosszabb volt a kispadunk, de most is voltak hiányzóink. Plesztovits Pisti távollétében Szóráth Szilárd volt a megbízott játékos-edző. Pistin kívül nem számíthattunk Runtág Bélára, Szirányi Bencére, Pacsirszky Gáborra és Veszprémi Somára. Viszont hosszú kihagyás után sorainkban üdvözölhettük Kalaus Valtert.

Az első negyedben ugyan Berényi Áron hozta el a labdát, de Demjén Dani szerelését követően már mi rohamozhattunk. Demjén Ottó remek centerezése ötméteres ért a számunkra, melyet Kelemen Peti bődületes erővel középre lőtt (1-0). Gyorsan megkaptuk a választ az Oázis ellentámadása után, Ábrahám István talált be a kapunkba (1-1). Az egyenlítő találat után elkezdődött a csapat vesszőfutása. Sorozatban még 5 gólt kaptunk, kettőt az első és hármat a második negyedben. Kelemen Peti kiharcolt egy öt méteren kívüli szabaddobást, amit kapura küldött. Sajnos az irányzékkal gondok voltak. Berényi Áron támadó szabálytalanságát követően a következő támadásunk eseménytelenül pergett le. Fordulhatott az Oázis. Zácsik Tamásra nem figyeltünk kapás hátul, így egy akciógóllal átvette a vezetést a kék csapat (1-2). Demjén Ottó centerezését szabálytalannak minősítették az bírók kontra faultot ítéltek ellene. Ebből létszámfölényes megúszás kerekedett, Berényi Áron zavartalanul beúszott a kapunkig, ám az egy az egyes ziccert csúnyán elrontotta. Felúsztunk, majd Országh Misi lövését fogta Ádám kapus. Tóth Kecskés Laci (TKL) kiúszott a kapujából és labdát szerzett. Az ellenfél kapujánál Demjén Dani már eredményesebben centerezett, Zácsik Tamást küldték ki róla. Időt kértünk. Az emberelőnyünk kimaradt, akárcsak Országh Misi újabb lövése, amely Ádám Zsolt kezében kötött ki. Godó Tamás lövését TKL-nek kellett semlegesíteni. Vetstein Denisz center kísérletezése azonban már nem igényelt kapus beavatkozást. Kelemen Peti lövéssel kísérletezgetett a támadóidő legvégén, a kékek hálóőre azonban hárított. Kapunkhoz visszaérkezvén Ábrahám István Országh Misivel akciózott centerben, tizenkettesünket kiállították a játékvezetők. Az emberhátrányt nem sikerült kivédekeznünk, Ábrahám Pista váltotta gólra a létszámfölényt (1-3). Kevés időnk maradt a támadásra, de azt sem használtuk ki rendesen. 13 másodperc után Kelemen Peti egy váratlan lövéssel próbálkozott, ami pont Zácsik Tamás blokkján csattant. Még 9 másodperc maradt vissza, ami arra elég volt, hogy Golopencza Péter dr. kiharcoljon egy öt méteren kívüli szabaddobást és kapura küldje azt. Szerencsére a labda mellé szállt. Kalaus Valter elhozta a labdát, majd kapás oldalról beúszott középre és a rövid sarok felé tartó löketét Ádám kapus védte. Kölcsönös labdaszerzések után, egy az egyben lefordulhatott Ruszin Tamás dr., beúszott a kapunk elé, de TKL amíg lehetett állt a lábán és hárított. Kelemen Peti újabb védett lövése után sajnos megvillant rosszkéz oldalon Golopencza dr. bal keze (1-4). Másfél percig a csapatok csak keresgélték a labdát a szereléseknek köszönhetően. Ebből a periódusból az Oázis jött ki jobban, Zácsik Tamás újfent betalált kintről (1-5). A válaszunk egy Demjén Dani mellé lövés volt, amiből megint lefordultak az Oázis játékosai. Ezúttal Vetstein Denisz került helyzetbe a kapunk előtt és most sajnos nem hibázott (1-6). Próbálkoztunk, de Bánfai Balázs lövését fogta a kékek kapusa, akárcsak TKL Ábrahám Istvánét. Kivételesen most nekünk sikerült lefordulnunk és Demjén Dani egy picit faragott a hátrányunkból (2-6). A válasz ezúttal egy négygólos sorozat lett, megosztva 2-2 arányban a második negyed vége és a harmadik negyed között. Ruszin doktor kapura tört, Egressy András csak visszahúzással tudta megállítani az ellenfél fickándozását. Az emberelőnyt ezúttal Tiba Péter használta ki könyörtelenül rosszkéz szélről (2-7). Középkezdés után Tiba Péter szerelt és jött a menetrendszerinti lefordulás, amit most Ruszin Tamás váltott gólra (2-8). Fél perc alatt kaptunk két gólt! A negyed végi egy percben még voltak próbálkozásaink, mind Kelemen Peti löketét, mind Kalaus Valter szerelése utáni Demjén Dani lövést semlegesítette Ádám Zsolt. A harmadik negyed első lövése Golopencza doktor nevéhez fűződik, aki szépen Kelemen Peti kezét találta el. Demjén Dani pontatlan lövését követően támadhattak a kékek. Ábrahám Pista kintről egy váratlan lövéssel lepett meg minket (2-9). Demjén Ottónak is félre hordott a keze ő sem találta el a kaput a következő támadásunknál. Jött a lefordulás. a keresztbemozgásuk után Berényi Áron került lövőhelyzetbe, TKL fogta a próbálkozását. A kipattanó labdát az Oázis gyűjtötte be, amiből Godó Tamás ismételhetett. Az ő labdája elkerülte a kapunkat. Rosszkéz szélen Fridrich Gábort szabadon hagyták a kékek, Gáborunk egy mellét villantott. Kettő az egyben lefordultak a vendégek és a kipasszolás után TKL védte Vetstein Denisz lövését. A másik kapunál Demjén Ottó labdáját fogta meg Ádám kapus. A kipattanó ezúttal hozzánk került. Centerben Demjén Danit szerettük volna megjátszani, de Daninak magasan volt a keze és ezért támadó hibát fújtak ellene. Nem is kell mondani, hogy az Oázis gyorsreagálású hadteste azonnal megindult a kapunk felé. Vetstein Denisz úszott a kapunkra egy az egyben, TKL ezt a ziccert is fogta. A sarokdobást követően Golopencza Péter akciózott sikeresen centerben. A nyakán lévő védőnket szépen megforgatta és nyolcgólosra növelte csapata előnyét (2-10). Mi is eredményesen centereztünk, Szabó Csaba kiállítása lett az eredmény. Ezúttal Demjén Ottó állított a kezén és gólra váltotta az emberelőnyünket (3-10). Aztán Ottónak meggyűlt a baja az ellenfél középcsatárával, személyi hibát kapott. Az emberhátrányt kivédekeztük, akárcsak Berényi Áron lövését, melyet TKL megfogott. Szabó Csabával gyorsan begyűjtettük centerben a második személyi hibáját is. Időt kértünk. A kínálkozó lehetőséggel nem tudtunk élni. A kimaradt emberelőnyt követően Országh Misi még bemutatott egy szerelést, illetve a dudaszó előtt egy mellé lövést. A negyedik negyedben is m i hoztuk el a labdát Valter révén, de Vetstein Denisz szerelése után Golopencza doktor löketét kellett TKL-nek semlegesíteni. Kalaus Valter begyújtotta a rakétákat kapás szélen, felúszott a kapuig és bevágta a rövid sarokba a labdát (4-10). Ekkor abban kezdtünk reménykedni, hogy végre elindulhatunk felfelé, senki sem gondolta, hogy a negyedben mi már több gólt nem fogunk lőni, viszont megint kapunk egy hatos sorozatot. A keresztbemozgások áldozata ezúttal Országh Misi lett. Kiállításából Vetstein Denisz szerzett találatot (4-11). Próbálkozni próbálkoztunk, de nekünk ezen az estén semmi sem jött össze. Kelemen Peti kihagyott lövése után egy-egy szerelés történt mindkét félnél, majd Tiba Péter is megvillant rosszkéz szélen (4-12). Aztán Demjén Dani center támadó hibáját követően Tiba Péter gólpasszt adott a megúszó Godó Tamásnak (4-13). Szilágyi Balázs rosszkéz oldalról durrantott mellé. Fel és leúszás következett az egy-egy szerelés miatt. Ábrahám István Fridrich Gábort vitte be magával centerezni. A beforgatás nem okozott gondot az Oázis vezetőjének. Az emberhátrányos védekezésünk továbbra is kritikán aluli volt, Zácsik Tamás így már a harmadik gólját szerezhette (4-14). Sajnos meglett a közte 10. Fridrich Gábort újra egyedül hagyták rosszkéz szélen, lőtt is, de megint a szokásos rövid sarkot, amit a szöget jól záró Oázis kapus könnyedén megfogott. A következő percben a kékek letanyáztak a kapunk előtt. TKL először szögletre ütötte Zácsik Tamás löketét, majd a sarokdobást követő Ábrahám próbálkozást blokkolta Kalaus Valter. A kipattanó maradt az Oázisnál, Ábrahám Pista kapura tört, Demjén Ottó pedig visszahúzta, kiállítás lett belőle. Az emberelőnyt most sem sikerült kivédekeznünk, Zácsik Tamás megint átlőtte a falunkat (4-15). Középkezdés után időt kértünk. Sajnos nem beszéltük meg rendesen a teendőket. TKL úgy látta, hogy nem kéri senki a labdát tőle, ezért félpályáról beadta centerbe. Demjén Danit Zácsik Tamás szépen elnyomta, szerelte és TKL felett egy egész pályás, üres kapus gólt lőtt (4-16). Kár volt ezért. Sajnos ez a momentum jól jellemezte az egész mérkőzést!

A találkozó viszont arra jó volt, hogy még jobban kiismerjük az ellenfelet a bajnoki folytatásra.

1427 VSE –Oázis SC 4-16

(1-3, 1-5, 1-2, 1-6)

1427 VSE: Tóth Kecskés László – Egressy András Gábor, Szilágyi Balázs, Demjén Ottó 1, Demjén Dániel 1, Kelemen Péter 1, Országh Mihály Cserék: Kalaus Valter 1, Bánfai Balázs, Szemere Dániel, Fridrich Gábor, Szóráth Szilárd

Oázis SC: Ádám Zsolt – Ábrahám István 3, Zácsik Tamás 5, Tiba Péter 2, Vetstein Denisz 2, Golopencza Péter dr. 2, Berényi Áron Cserék: Godó Tamás Ákos 1, Ruszin Tamás dr. 1, Szabó Csaba

Emberelőny: 1/3 ill. 5/6