Honlap megítélése

Ki olvas minket?

Oldalainkat 25 vendég böngészi

Designed by:

Téli Kupa, gólzáporos mérkőzésen jól tartottuk magunkat a Vízilovak ellen PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. március 04. vasárnap, 13:21

A helyosztók következő körében a mi csoportunk harmadik helyezettjével, a Vidám Vízilovakkal találkoztunk ismét. Ellenfelünk, a csoport küzdelmek során minket 12-7-re győzött le, a MAFC „112” – vel 11-11-es döntetlent játszott, míg a KEAC-tól 10-6-ra kikaptak. A helyosztók első fordulójában a BVSC-Zugló csapatát pedig 16-5-re lelépte. Szűk egy hónappal ezelőtt, az első találkozón két és fél negyeden keresztül jól tartottunk magunkat, az első negyedben még vezettünk is ellenük, most is valami hasonló menetrendben reménykedtünk. Azonban a csapatok nem voltak azonosak, számos helyen voltak változások. Mind a két együttes kevesebb játékossal állt fel. A Vízilovaknál nem volt a sérült Tóth Frank, Molnár Róbert, Kocsis Bálint és Kaiser Gábor. Pótlásként Vígvári Csaba érkezett. Nálunk is sok hiányzó volt. Demjén Ottóra, Runtág Bélára, Nenádov Mikire, Szóráth Szilárdra, Veszprémi Somára nem számíthattunk. Szemere Dani viszont visszatért közénk. Mivel igen rövid volt a kispadunk, így Plesztovits Pistinek is vízbe kellett szállnia, így 9-n vettük fel a harcot a Vízilovak ellen.

Az első ráúszás és ezzel az első támadás joga a miénk volt. Sajnos Országh Misi lövése Kuron Attila blokkján halt el. Az ellentámadásnál Kabaca Turgut ment be Szemere Danival centerezni. Danit rögtön kiszórták a bírók. Az emberhátrányt nem tudtuk kivédekezni, Kabaca Turgutnak rosszkéz oldalról beadták kapufához a labdát és a török származású center nem hibázott (1-0). Válaszként egy Bánfai Balázs lövést tudtunk felmutatni, amit Vincze Zsolt védett. Kabaca Turgut a következő támadásnál kintről próbálta bevenni Tóth Kecskés Laci (TKL) kapuját, de ezúttal nem sikerült neki, mert hálóőrünk megfogta a labdát. Ország Misi újabb lövéssel próbálkozott, de ez is pontatlan volt, mint az első. Bene András doktor is feliratkozott a lövő kísérlettel rendelkezők listájára. Eredménye azonban nem volt a próbálkozásának, mert Szemere Dani keze jó helyen volt. A kipattanó labda a hazaiaknál maradt. Besenyei Attila keresztbeúszását Egressy András csak visszahúzással tudta megakadályozni, amiért járt a kiállítás. Gól mégsem a fehéreknél, hanem nálunk született. Megszereztük a labdát és a megúszó Bánfai Balázs megkapta az indítást. Egy lóba és egy elhúzás után egyenlítettünk (1-1). Besenyei Attila támadóhibáját Bene András rakta helyre szerelésével, majd Besenyei megint kapura tört, kapta is a labdát, és újra vezetéshez juttatta a Vízilovakat (2-1). Bánfai Balázs második góljával azonnal egyenlítettünk (2-2). Mozgalmasra sikeredett a negyed vége. Vigh Tamás támadóhibája után Ország Misi harmadik lövési kísérlete sem volt eredményes. Vigh Tamás viszont javította előző hibáját és ezzel megint a fehéreknél volt a vezetés (3-2). Demjén Dani ellen ítéltek centerben és jöhettek a hazaiak. Vigh Tamás lövését TKL hárította. Vincze Zsolt kapuból kijőve labdát szerzett, és Pálinkás Tibor időt kért. Bő fél perc volt még hátra a negyedből, amit nem sikerült gól nélkül megúsznunk. Először Vigh Tamás rázta meg magát centerben, aminek Fridrich Gábor itta meg a levét, majd a kiállítást Bene Andris váltotta gólra rosszkéz hátulról (4-2). Kár volt ezért a 15 másodpercért! Sajnos a második negyedben folytatódott a nyomás, a Vízilovak hengereltek három gólt kaptunk zsinórban. A labdát Ország Misi ugyan most is elhozta, de Vincze Zsolt újfent kiúszott a kapujából és labdát szerzett. Kabaca Turgut ezúttal Bánfai Balázst szemelte ki magának védőtársnak. A rutin megmutatkozott, a választás jó volt, mert Balázsunkat azonnal kiállították. Szerencsénkre Kelemen Peti jól blokkolt. Próbálkoztunk a támadással, de a centerbe beadott labda Bene doktor kezei között landolt. Besenyei Attila kapás szélen megiramodott, kapta a keresztpasszt Ürögi Zsolttól és máris háromgólosra nőtt a Vízilovak előnye (5-2). Elől, ekkor nem sok babér termett nekünk. Demjén Dani sem célzott pontosan, így fordulhattak a fehérek. Besenyei Attila újabb kapura törését Bánfai Balázs öt méteren belül csak egy maga elé engedéssel, és egy visszahúzással tudta megoldani. Ezért ötméterest ítéltek ellene, amit Besenyei Attila értékesített (6-2). Az ellenfél kapuja előtt továbbra sem találtuk meg a góllövő kezeinket, sőt egy újabb támadóhibával és Kabaca Turgut következő, kiállítást érő center megmozdulásával ötödször is létszámhátrányba kerültünk. Most Ürögi Zsolt kapott pontos passzt, amit gyorsan, 3 másodperc múlva bevágott a kapunkba (7-2). Vincze Zsolt harmadszor is kiúszott a center elé labdát halászni. A megszerezett játékszert Kuron Attila mellé lőtte. Ebből mi fordulhattunk. Kelemen Peti villant és egy picit csökkentettünk a hátrányunkon (7-3). Nem sokáig maradt ez a helyzet, mert Kuron Attila rosszkéz oldalról betalált a rövid sarokba (8-3). Elöl újfent nem kaptunk ítéletet, így a centerünktől megint elvették a labdát. Kuron Attila, gólján felbuzdulva megint lövéssel operát, de ezúttal Ország Misi keze megálljt parancsolt a labdának. A következő támadásunknál Plesztovits Pistihez már eljutott a labda centerbe, de a kifordulás utáni lövés a hazaiak kapusában elakadt. A Vízilovak ebben a negyedben is kikérték az idejüket. Megint hasznosnak bizonyult az időkérés. Mi még a keresztbemozgásokat próbáltuk semlegesíteni, amikor Vigh Cicó is megvillant centerben és hatgólosra növelve a fehérek előnyét (9-3). Középkezdést követően mi is időt kértünk. Nem tudtuk megvalósítani az eltervezett taktikát, mert Besenyei Attila labdát szerzett. Bene doktor még megeresztett egy löketet, ami pontatlan volt. Egy-két másodperccel a félidei dudaszó előtt még Egressy András is lövéssel próbálkozott, de ez is eredménytelen volt, mert Besenyei Attila útját állta a labdának. A harmadik negyed, annak ellenére, hogy Besenyei Attila labda elhozatala és gólja után már hét találat volt a különbség (10-3), mégis a miénk volt. Eppel László labdaszerzését követően Kabaca Turgut újabb kiállítást szállított centerből, most Kelemen Peti bánta a dolgot. Ezt az emberhátrányt sikerült kivédekeznünk, és Vigh Tamás fölé lövése után már mi támadhattunk. Szemere Dani centerezett nálunk, végre pontos passz ment középre és Dani remek csavarral vette be a szünetben beállt Szakonyi Feri kapuját (10-4). Centergólra centergól válasz érkezett Eppel Laci révén (11-4). Aztán végre Országh Misinek sikerült javítania a célzókészüléken és a negyedik próbálkozására csak betalált a hazaiak kapujába (11-5). Kabaca Turgut továbbra is szorgosan hozta a kiállításokat, ezúttal Egressy András nem bírt a Vízilovak centerével. Ezt az emberhátrányt is kivédekeztük. Már azonos létszámnál Bene doktor lövéssel próbálkozott, de TKL fogta a kintről érkező löketet. Fordulhattunk. Országh Misi gólján fellelkesedve újabb labdát küldött kapura. Szakonyi Feri azonban most védett. A kipattanó labda a centerben tanyázó Demjén Danihoz került, aki tovább faragott a hátrányunkból (11-6). TKL is labdát szerzett kiúszva kapujából. A rosszkéz oldalon Fridrich Gábor úszott fel és maradt szabadon. A rövid sarokra tartó labdáját Papajó bevédte (11-7). Ország Misi jól besegített a center elé, megszereztük a labdát és az ellentámadás végén Demjén Dani is megszerezte második gólját (11-8). Két és fél perc alatt négy gólt sikerült lőnünk! Három gólon belülre sajnos már nem sikerült bermennünk, kifogyott a szufla a csapatból. A kevés csere és a nagypálya megtette hatását. A negyed végét megint elrontottuk, nem tudtuk gól nélkül megúsznunk ezt a periódust. A Vízilovak centerei ezen a vasárnap délutánon jól dolgoztak, most Eppel Laci volt soros középen, róla Plesztovits Pistit küldték ki 20 másodperces pihenőre. Pisti már 16 másodperc után visszatérhetett közénk, mivel Vigh Tamást a falban remekül játszották meg a társai (12-8). Bő egy támadásnyi idő marad a szépítésre, ezért időt kértünk. Kilenc másodperc elteltével Ürögi Zsolt labdát szerezett, majd a dudaszó előtt Besenyei Attila egy mellé-főlét lőtt. Az utolsó játékrészben a Vízilovak támadhattak először és az erős centermunkának köszönhetően Egressy András újabb személyi hibájával kipontozódott. Kelemen Peti lehalászott egy keresztpasszt a levegőben és máris fordulhattunk. Országh Misi kapura törési kísérletet szabálytalannak ítélték a bírók és kontra faultot ítéltek ellene. Bene András találatával sajnos újra öt gól lett a különbség (13-8). Plesztovits Pisti kinti löketével már a következő támadásunknál jeleztük a fehéreknek, hogy most már nem akarjuk, hogy nagyon ellépjenek tőlünk. (13-9). Ez jó gondolatnak tűnt, de szűk két perc alatt a hazaiak ezt a tervünket szépen meghiúsították. Plesztovits Pisti labdaszerzését követően Országh Misi Ürögi Zsolt blokkját találta telibe. Ebből fordulhatott ellenfelünk, majd rosszkéz szélről Kuron Attila betalált a rövid sarokba (14-9). A következő harminc másodpercnyi támadóidő gyorsan lepörgött és átadtuk a támadás jogát a Vízilovaknak. Eppel Laci ezúttal kintről vállalkozott eredményesen (15-9), ezzel visszatornázta hatgólosra a különbséget. A negyed fel még hátra volt, amiben már csak mi szereztünk gólt. Vélhetően ebbe már az is közrejátszott, hogy a biztos vezetés tudatában ellenfelünk egy kicsit kiengedhetett a végére. Demjén Dani kintről szerette volna megkezdeni a felzárkózást, de Szakonyi Feri rutinosan hárított. Plesztovits Pisti labdaszerzése után Fridrich Gábor ismételten a rövid sarkot vette célba, de nem számolt Kuron Attila kezével. A kipattanó a miénk lett és Demjén Dani újra próbálkozott. Ez a lökete sajnos rosszabbra sikeredett, mint az előző. Vigh Tamás is kihagyta az előtte adódó lehetőséget. Fridrich Gábor viszont fordulást követően Országh Misi passzából egy remek gólt szerzett rosszkéz oldalon (15-10). Ürögi Zsolt TKL által védett lövése volt az utolsó gólszerzési próbálkozása a fehéreknek. Az ellentámadásunk során Kelemen Peti egy bődületes lövéssel faragta a kapufát. A lepattanót Peti begyűjtötte és lőtt egy fejfölés gólt (15-11). Középkezdés és dudaszó zárta a találkozót.

A helytállásért dicséret illeti a csapatot, kilenc fővel sikerült egy kicsit megszorongatnunk a Vízilovakat. A harmadik negyedben kifejezetten jól játszottunk. A 9-0-s kiállítási arány azért elgondolkodtató!

Vidám Vízilovak VSC - 1427 VSE 15-11

(4-2, 5-1, 3-5, 3-3)

Vidám Vízilovak VSC: Vincze Zsolt – Kuron Attila 2, Besenyei Attila 4, Bene András dr. 2, Ürögi Zsolt 1, Vígh Tamás 3, Kabaca Turgut 1 Cserék: Szakonyi Ferenc (kapus), Eppel László 2, Szabó Attila

1427 VSE: Tóth Kecskés László – Egressy András Gábor, Demjén Dániel 2, Bánfai Balázs 2, Szemere Dániel 1, Fridrich Gábor 2, Országh Mihály 1 Cserék: Kelemen Péter Csaba 2, Plesztovits István 1

Emberelőny: 5/9 ill. -

5 méteres: 1/1 ill. -

Labdaelhozás: 2-2

Módosítás dátuma: 2018. április 06. péntek, 16:36