Honlap megítélése

Ki olvas minket?

Oldalainkat 132 vendég böngészi

Designed by:

A második negyedben összeszedtük magunkat és fordítottunk az ELTE ellen PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. szeptember 23. vasárnap, 15:40

A húsvéti pihenőt követően folytatódtak a Bajnokság küzdelmei a hatodik fordulóval (előtte, mi a harmadik, negyedik és ötödik fordulóban szabadnaposak voltunk). Következő ellenfelünk az ELTE gárdája volt, április 8-án vasárnap este a Tüzér utcában. Vendéglátóink a B csoport 7. helyén végeztek. 7 mérkőzésből egyet megnyertek 19-11-re a Sunday Boys-zal szemben, 11-11-es döntetlen játszottak a BVSC-Zuglóval, és összeszedtek 5 vereséget (RETRO 12-3, Vidám Vízilovak VSC 12-6, Semmelweis VSK 13-7, Jog-Ászok VSK 12-11, OSC VSE 15-3). A rájátszásra, a 2. helyen érkeztek, a Vasárnapi Fiúk elleni 3 pontot, a 19-11-es gólarányt és a +8-as gólkülönbséget hozták magukkal, csak az egyel jobb gólkülönbségüknek köszönhetően voltak előttünk az indulásakor. A rájátszásban eddig 3 mérkőzésük volt. Az Ozorai-Faterpólóval egy 10-10-es döntetlent hoztak össze, majd két vereséget szenvedtek a két Oázisos csapattól, 13-11-re a másodiktól, míg 18-2-re az elsőtől. A forduló előtt mögöttünk voltak a tabella 5. (23.) helyén, 4 mérkőzéssel, 4 ponttal, 42-52-es gólaránnyal és -10-es gólkülönbséggel. Mi 1 helyezéssel, 1 mérkőzéssel és 2 ponttal többel voltunk előttük. Tehát ha nyerünk, akkor elléphettünk tőlük, ha veszítünk, akkor helycsere történik a ranglistán, szóval volt tétje a találkozónak. Az elmúlt két-három évben az ELTE legnagyobb problémája az volt, hogy viszonylag normális keret létszámmal kezdték a Bajnokságot, majd a rájátszásra szépen elfogytak és létszám gondokkal küszködtek a mérkőzéseken. Nem volt ez másképp idén sem. Kezdtek 16 fővel, úgy hogy leigazolták a 22 éves Simkó Mártont a Honvéd OB I/B-s együttesétől, a 20 éves Gyollai Bencét, aki utoljára a 2012/2013-as szezonban játszott a BVSC gyerek csapatában, a ’95-ös születésű Rácz Tamást, ő korábban Kecskeméten a Hírös SE-ben játszott és Gönczi Olivér kapust, aki a téli átigazolási időszakban a Jog-Ászok-hoz ment tovább. Volt egy fontos visszatérőjük is Csapliczky Zsolt személyében, aki két év Vasasnál eltöltött technikai mindenesi munka után jött vissza az egyetemi csapathoz. Az alapszakaszban 10-12-13 fővel voltak a mérkőzéseken, a rájátszásban azonban a Faterpóló ellen már csak kilencen, míg a két Oázisos mérkőzésen 8-8 voltak. Viszont ellenünk mindig felszívják magukat és próbálnak minél több játékost mozgósítani. Tavaly a párharcunk döntetlen volt, a csoportkörben 10-7-re kikaptunk tőlük, majd az Alsóházban 12-9-re nyertünk. Most kérdéses volt, hogy hány fővel és kikkel fognak kiállni ellenünk. A helyzetet még tovább bonyolította, hogy előző nap, 04.07-én szombaton, még az Egyetemi Vízilabda Bajnokságban is fordulót rendeztek, ahol az ELTE 10-8-ra verte a Corvinus együttesét . A csapatból Szakály Péter Soma kapus , Gyollai Ákos és Rácz Tamás vett részt a találkozón. Mint utóbb kiderült Szakály kapus fáradtságra hivatkozva végül a mi mérkőzésünket kihagyta, így Várhelyi Zoltánnak végig kellett védenie a meccset, most nem volt lehetőségük a feles védésre. Végül az ELTE 10 fővel állt ki ellenünk. Mi is 10-n voltunk, népes hiányzó táborral. Egressy András, Nenádov Miki, Bánfai Balázs, Szemere Dani, Szóráth Sziszi, Veszprémi Soma játékára nem számíthattunk.

Szirányi Bence, annak rendje és módja szerint elhozta az első ráúszásnál a labdát. A centermunkánk már az első támadásnál eredményes volt, Kiss Csabát állították ki. Az emberelőnyben szépen körbejárt a labda, majd kapás szélről Szirányi Bence megszerezte számunkra a vezetést. (0-1). Az ELTE ellentámadását, Tóth Kecskés Laci (TKL) kapujából kijőve megakasztotta. Sajnos Demjén Daninak centerben, igen látványosan, magasan volt fent a keze, amit a bírók egy támadó hibával honoráltak. Jöhettek a hazaiak. Kiss Csaba rosszkéz hátulról a rövid sarkot vette célba, TKL bevédett a blokk mögé. Fordulás után továbbra is Kiss Csaba volt célkeresztben. Ezúttal Demjén Daninak sikerült rendesen pozíciót fognia, beforgatta Kisst centerben. Mi megkaptuk a jogos büntetőt, Kiss Csaba pedig másfél perc alatt a második személyi hibáját. Az ötméterest Demjén Ottó laposan a jobb sarok felé lőtte, Várhelyi Zoltán pedig bravúrosan kivédte. A kihagyott büntető eléggé megzavarta a csapatot, el kezdtünk kapkodni és előkészítetlenül lövöldözni. A kapkodás első sajnálatos következménye egy Simkó Márton kapufás gól volt, kapás hátulról, majdnem középről a hosszú sarokba (1-1). Demjén Dani ellen centerben ismét kontrát fújtak. Simkó Márton ezúttal a másik oldalon tűnt fel, előbbi gólján felbuzdulva, most rosszkéz hátulról a rövid sarokba lőtt. TKL szögletre tolta a labdát. A sarokdobás után Rácz Tamás is suhintott egyet. A labda a kapu felett hagyta el a játékteret. Szirányi Bence szintén egy fölét villantott kintről, majd kapás hátulról Csapliczky Zsolt is megeresztett egy löketet, amit TKL megfogott. Demjén Dani folytatta a centerezést, ezúttal Gulyás Dominik volt az áldozat. A szélről Demjén Dani a kapás oldali fához kapta a labdát húzásra, Várhelyi Zoltán remek reflex-szel védett. Az ELTE időt kért. Csapliczky ismét próbálkozott kapás hátulról, de most a felső lécet találta telibe. A kipattanó labda nálunk landolt. Támadásunk csak 20 másodpercig tartott, mert Demjén Dani centerezésétől most sem voltak elragadtatva a játékvezetők, újabb támadó szabálytalanságot véltek felfedezni Daninál. Rácz Tamás kapufája után mi kértünk időt. Kapás hátulról Szirányi Bence sistergősét védte az ELTE kapusa. A hazaiak ellentámadásából váratlanul gólt kaptunk. Gyollai Ákos, Csapliczky Zsolt passzával beforgatta a védőnket, majd a kapu jobb oldalába lőtt (2-1). A negyedből még hátralévő szűk egy percben a kapujához szögeztük az ELTE-t az egyenlítés reményében. Szirányi Bence középről jövő sistergősét szögletre ütötte az fehérek kapusa, majd szöglet után Kelemen Peti szintén hátulról a rövid sarok felé küldte a játékszert, Várhelyi kapus oda is elért, jöhetett egy újabb sarokdobás. A következő helyzetet már kapás szélről játszottuk meg, Demjén Ottó löketét is szögletre tolta a hazaiak hálóőre. A sorozatban negyedik lövésünket megint Ottó eresztette le ugyan arról a helyről, mint előbb, de most Csapliczky Zsolt keze volt jó helyen. Ezzel a tűzijátékkal ért véget az első negyed.

A szünetben Plesztovits Pisti igen megdorgálta a csapatot és ez úgy látszik hatott, mert a következő negyedekben már nem lehetett ráismerni a csapatra. Eddig még nem látott fegyelmezettséggel tettük a dolgunk, ami hozta magával az eredményeket. Gyollai Ákos ezúttal megelőzte Szirányi Bencét a ráúszásnál. Csapliczky Zsolt egy öt méteren kívüli szabaddobást küldött kapura pontatlanul. A kapufáról kijövő labdát az ELTE szerezte meg és Rácz Tamás rosszkéz hátulról ismételhetett. Őneki sem volt jól beállítva az irányzéka. A negyed elején Plesztovits Pisti volt a középcsatárunk, Rácz Tamással viaskodott középen és juttatta emberelőnyhöz a csapatot. Kapás szélen ezúttal Országh Misi volt, aki kegyetlenül bevarrta az egyenlítést érő keresztpasszt (2-2). Csapliczky Zsolt kapás hátulról továbbra is kitartóan próbálkozott, hátha gólt tud lőni, de most sem jött össze, mert TKL rajta volt a labdán. Csapliczky a saját kapujánál szerelt, majd ismét ő egy öt méteren kívüli szabaddobást küldött kapura eredménytelenül. Országh Misi rosszkéz átlövőből tüzelt, de neki sem jött össze a gól. Magyari Attila, friss erőként próbálkozott rosszkéz szélről, de a kaput ő sem találta el. A lefordulás után viszont Országh Misi villant egyet rosszkéz hátul, és már vissza is vettük a vezetést (2-3). Továbbra is jól védekeztünk, olyan helyzetekben kényszerítettük lövésre az ellenfelet, amiből vagy pontatlan lövés lett, vagy TKL védett. Az előbbire volt jó példa Simkó Márton kinti lökete. A válasz egy Kelemen Peti bomba volt, amit Várhelyi kapus szögletre tenyerelt. A sarokdobást követően némi mozgással sikerült Magyari Attilát kiállíttatni. Az emberelőnyben, a kápás oldali kapufánál ismét Demjén Dani kapta a passzt, most sikerült behúznia a gólt (2-4)! Szép találat volt, most már sikerült kettő góllal ellépnünk. Gulyás Dominik a korább találkozókon néhányszor meglepte már TKL-t egy-két váratlan helyről és időben eleresztett labdával. Most ezen a mérkőzésen is megcsinálta, de TKL már készült erre és megfogta a rosszkéz szélről, a rövid sarokba tartó játékszert. Szirányi Bence kapás oldalról kapura tört, Rácz Tamás meg visszahúzta, így a fehérek tizenkettese is a második személyi hibáját szerezte meg röpke 4:40 perc alatt. Időt kértünk. Fontos lett volna értékesíteni az emberelőnyt, ahhoz, hogy a megnyugtató háromgólos előny összejöjjön. Demjén Dani ezúttal kapás szélre került, onnan próbálta a rövid sarokba elhelyezni a labdát. Nem sikerült a terv, mert Várhelyi kapus jól zárta a szöget. Az utolsó támadásra még az ELTE is kikérte az idejét. Demjén Dani előbbi lövését feledtetve labdát szerzett, majd egy kicsit váratlanul 14 másodperc után Kelemen Peti suhintott egyet. Gól nem született belőle. Ez szép fordítás volt eddig!

A harmadik negyedben még tovább tudtuk fokozni a játékot. Szirányi Bence most elhozta a labdát a ráúszásnál. Demjén Dani bement centerezni, Gyollai Ákost viszont kiküldték 20 másodperces pihenőre egy személyi hibával. Szilágyi Balázs pont akkor lőtt egy oldalsó kapufát a rövid sarokba, amikor már éppen kiegészült az ellenfél. A labda visszakerült hozzánk és Balázs rögtön ismételt a rövidbe. Sajnos ez sem ment be. A mi kapunk előtt Balázs besegített a center elé és a megszerzett labdával Fridrich Gábor jöhetett fel. Gáborunk a rá jellemző lövést mutatta be, laposan a rövidbe, Most szerencsénk volt, mer t a kapufa és a kapus közötti kis résen éppen hogy csak becsúszott a labda (2-5). Runtág Béla szerelt, és már támadhattunk is. Demjén Dani középről lőtt egyet, testvére Ottó pedig leblokkolta bátyja kísérletét. A megkaparintott labdával kapura fordult és négygólosra növelt az előnyünket (2-6). Középkezdés után Kiss Csaba átkeveredett kapás oldalra, majd hátulról a rövidbe lőtt. Fridrich Gábor blokkja jó helyen volt, megálljt parancsolt a labdának. Egy-egy lepergő 30 másodperces támadó idő, majd egy Várhelyi Zoltán szerelés után Csapliczky Zsolt kapás hátulról a hosszú sarkot próbálta bevenni, de TKL szögletre mentett. Demjén Ottó szerelése volt említésre méltó a sarokdobást követően. A hazaiak kapusa másodszor is elcsente a centerünk elöl a labdát. Rácz Tamás szerette volna csökkenteni csapata hátrányát, de a kapufával elszálltak a remények. Demjén Ottó megint besegített a center elé és újabb labdát szerzett. Plesztovits Pisti ebben a negyedben is kikérte az idejét. Demjén Dani centerezése ismét nem tetszett a bíróknak, immáron a sokadik kontrát fújták rá. Gulyás Dominik rosszkéz szélről megint megpróbálta a rövid sarkot, de TKL ezúttal sem engedett, fogta a lövést. Kapusunk azonnal indította a megúszó Országh Misit, aki kapás oldalon a kaputól 4-5 méterre megállt és két lóba után a rövid saroknál álló Várhelyi kapusba lőtt. A kipattanót az ELTE szerezte még és a maradék 6 másodpercre ők is kikérték az idejüket. Rosszkéz hátulról Gyollai Ákosnak egy fölét sikerült összehoznia. Ez a játékrész is jól sikerült, már két negyed óta nem tudta bevenni a kapunkat a hazai csapat.

A negyedik felvonásban is mi támadhattunk először Szirányi Bence gyorsaságának köszönhetően. Bence maradt is azon az oldalon, lement rosszkéz szélre és ő is megpróbálta a rövid sarkot. Neki is bejött a dolog, már öt gól lett az előnyünk (2-7). Gyollai Ákos ment be középre centerezni, jól forgatott, majd lőtt, TKL fogta ezt a kísérletet is. Demjén Dani ellen már az x. támadó hibát ítélték centerben. A jó védekezés remek blokkokkal is járt a részünkről. Csapliczky Zsolt kapás hátulról megküldött löketét Kelemen Peti keze állította meg. Kiss Csaba ismételt kapás oldalról, de Peti az ő lövését is blokkolta. Demjén Dani a következő támadásnál már vigyázott a kézhasználatra, szépen megforgatta a védőjét, kapura fordult és belőtte a nyolcadik találatunkat (2-8). Válaszképpen Simkó Márton is lövéssel próbálkozott, de az ő labdáját Runtág Béla keze kapcsolta le. A másik kapunál Kiss Csaba mutatott be egy eredményes blokkot Országh Misi löketével szemben. Már a negyed felénél tartottunk, amikor közel 17 és fél percnyi gólképtelenség után Csapliczky Zsolt nyolcadik lövési kísérlete végre beakadt a kapunkba (3-8). Már csak egy fél negyed volt hátra. Centerben Demjén Danit, a másik Demjén, Ottó váltotta fel, de az első megmozdulása neki is egy kontrát eredményezett. Gyollai Ákos, rosszkéz hátulról lőtt föléjével tovább rontotta a lőlapját. Csapliczky Zsolt szerelése akadályozott meg minket ideiglenesen a góllövésben. Az ELTE gyorsan lepergő támadó ideje után mi jöhettünk. Országh Misi ezen az estén nagyon elkapta a fonalat, hatodik kísérletéből kapás hátulról a rövid felső sarkot porolta le harmadik találatával (3-9). A következő egy percet a kapunk előtt töltötte a hazai csapat. Gyollai Ákos, Fridrich Gáborral ment be centerezni. A centerpassz utáni vállrántásért megkaptuk az első kiállításunkat a mérkőzésen. Kár érte, csak egy percet kellett volna megúsznunk és elmondhattuk volna, hogy kiállítás nélkül lehozunk egy mérkőzést. Ez most nem sikerült. Az emberhátrányt kivédekeztük. TKL, Simkó Márton rosszkéz oldali lövését fogta meg a rövid saroknál, majd a kipattanó begyűjtését követően Csapliczky Zsolt kilencedik lövési próbálkozását is semlegesíteni tudta hálóőrünk. A második kipattanó is az egyetemi csapathoz került, akik taktikát váltottak, ha már kintről nem ment a lövés megjátszották Gyollai Ákost centerben, aki forgatott és a kapunk jobb oldalába helyezte az ELTE negyedik gólját, ezzel beállítva a 4-9-es végeredményt. A középkezdés után még letámadtak a vendéglátóink, de helyzet nem született ebben a bő 20 másodpercben.

Sorozatban meg van a második győzelmünk! Gratula a csapatnak a három negyed alatt mutatott teljesítményért, a fegyelmezett játékért, a két bekapott gól nélküli játékrészért és a mindössze egy kiállításért. Végre voltak jó blokkok és 50 %-osan belőttük az emberelőnyeinket! Ez a játék jó alap lehet a jövőre nézve, ha ezt tudnánk rendszeresíteni, akkor nem lenne gondunk sem idén a folytatásban, sem a következő szezonban.

ELTE Vízilabda DSK - 1427 VSE 4-9

(2-1, 0-3, 0-2, 2-3)

ELTE Vízilabda DSK: Várhelyi Zoltán – Kiss Csaba, Gulyás Dominik, Gyollai Ákos 2, Simkó Márton 1, Csapliczky Zsolt 1, Kállai Attila Cserék: Rácz Tamás, Magyari Attila, Stark Tibor

1427 VSE: Tóth Kecskés László – Szilágyi Balázs, Demjén Ottó 1, Runtág Béla, Demjén Dániel 2, Országh Mihály 3, Szirányi Bence 2 Cserék: Kelemen Péter Csaba, Fridrich Gábor 1, Plesztovits István

Emberelőny: 0/1 ill. 3/6

5 méteres: - ill. 0/1

Labdaelhozás: 1-3