Honlap megítélése

Ki olvas minket?

Oldalainkat 111 vendég böngészi

Designed by:

A harmadik negyed elején szétestünk, váratlan vereség a Sunday Boys-tól PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. szeptember 23. vasárnap, 15:51

Április 15-én, vasárnap délután mi egy héttel hamarabb megkezdtük a rájátszás második körét a Sunday Boys csapata ellen. Röpke két és fél hete, az előrehozott találkozón, a budafoki kismedencében változatos mérkőzésen, nagy csatában sikerült két vállra fektetnünk őket 13-10-re, úgy, hogy az utolsó negyed végén egy kicsit ki is engedtünk. A találkozó előtt az akkori eredménnyel teljesen elégedettek lettünk volna. Tudtuk, hogy nehéz találkozóra számíthatunk, mert ugyan április 8-án 18-8-ra kikapott ellenfelünk az Oázis SC-től, de két nappal később 10-én, kedden viszont nagy meglepetésre legyőzték Budafokon az ELTE együttesét 9-8-ra, úgy, hogy az első negyedben még 3 góllal vezetett az ELTE, majd az utolsó negyed előtt már döntetlen volt az állás és a győztes gól pedig 1:36-tal a vége előtt született. Ezek a fordulatok ismerősek voltak a mi első találkozónkról is, de akkor nekünk még sikerült időben a javunkra fordítani a mérkőzést. A találkozó előtt abban reménykedtünk, hogy meglehet sorozatban a harmadik győzelmünk, amivel beelőzhetjük a Faterpólót a 3. helyen. Továbbá abban, hogy ez ezen a vasárnap nem kell majd aggódnunk az eredmény miatt. Most nagyobb, szélesebb pályán játszottunk, és érthetően arra gondoltunk, hogya vasárnap – kedd - vasárnap menetrend sem az idősebb játékosoknak kedvez. A csapatösszetételek majdnem azonosak voltak márciushoz képest. Az ellenfél most 14 fővel volt jelen a márciusi 15-höz képest. Nyárádi László, Dr. Budai Zsolt és Léstyán Kristóf helyére a védelembe Torda Péter, center posztra pedig Pathó Zoltán érkezett. Nálunk a létszám most is 12 fő volt és csak egy helyen történt változás a keretben, Veszprémi Soma helyére Demjén Dani érkezett. Szóval elvileg minden adott volt egy újabb győzelem megszerzésére, de hogy ez nem így alakult az nagyban saját magunknak is köszönhetjük.

Országh Misi gyorsaságának köszönhetően mi vezethettük az első támadást a mérkőzésen, amely egy Demjén Dani ellene, centerben befújt támadó hibával ért véget. Szilágyi Balázs jó védekezésének köszönhetően azonban visszakerült hozzánk a támadás joga. Sajnos Demjén Daninak másodszor is látványosan magasan volt a keze centerezés közben, ezért nem volt meglepő, hogy a bírók ismét elvették tőlünk a labdát. A mérkőzés első lövése Fazekas Marci nevéhez fűződik, aki középről, rosszkéz hátulról megcélozta a kapunk rövid sarkát. Tóth Kecskés Laci (TKL) rajta volt a lövésen és védett (itt a digitális jegyzőkönyvben tévesen szerepel a kihagyott lövés). Azonnal fordultunk. Középen Országh Misi kapura tört, a védők elváltották magukat, így egyedül, 2 méterről szerezhette meg tizenkettes játékosunk a vezető gólunkat (1-0). Demjén Dani szerelését követően már a kétgólos előny megszerzéséért támadhattunk. Dani most szabályos keretek között foglalta el a helyét centerben és a megérkező passz után kiállították róla Ocskó Józsefet. Az emberelőnyt nem sikerült gólra váltani, sőt egy rossz passz miatt a kiállításból visszajövő Ocskó József megszerezte a labdát. Pathó Zoltán ment be centerbe, Demjén Ottó kísérte. Pathót sikerült megjátszania a vendégcsapatnak, Ottót pedig kiállították. Az elmúlt találkozón 3 emberhátrányos gólt kaptunk a szélről beadom rövid kapufához húzásra figurából, ezt a mérkőzés előtti taktikai megbeszélésen külön is elemeztük és megbeszéltük, hogy ilyen könnyű gólt nem kaphatunk most, oda kell a védőknek figyelni a fánál. Erre, Fiser József kapás oldali rövid kapufánál megkapja a labdát szélről és behúzza a kapunkba az egyenlítő találatot (1-1). Bosszantó, főleg, úgy, hogy beszéltünk róla! Jó pont a csapatnak, hogy azonnal tudtunk válaszolni. Runtág Béla kapura törését Torda Péter állította meg, egy 20 húsz másodperces pihenőt és egy személyi hibát érően. Körbejárattuk a labdát, majd kapás szélről Demjén Ottó betalált (2-1). A gól már akciógólnak számított, mert időközben a Sunday Boys kiegészült. Kivédekeztük a kékek következő támadását és Demjén Ottó kapás oldali második találatával már kettővel mentünk (3-1). A vendégek természetesen nem adták fel, kitartóan rohamozták a kapunkat. Először Ocskó József lőtt rosszkéz hátulról a rövid sarokba, TKL még ki tudta ütni a labdát, mely az alapvonali kötélhez sodródott. A sarokdobást követően a másik oldal is aktivizálódott, Hudacsek László kapás hátulról próbálkozott, TKL ezt a kísérletet is hárította. A kékek kapuja előtt Kalaus Valter is villant egyet, de az ő löketét fogta Sallai Zoltán. Ocskó József úgy gondolta, hogy kipróbálja magát centerben, hátha valami jó sül ki belőle. A terv bejött, mert kiállították róla Kelemen Petit. Az emberelőnyt ezúttal kivédekeztük. Több érdemi esemény már nem történt a negyedből hátralévő néhány másodpercben.

A második negyed ráúszása is a miénklett, Kalaus Valter sprintje után. Sziroczák Zoltán labdát szerzett a saját kapujánál, majd felúszott, beállt centerbe és bemutatott egy látványos csavargólt, amivel újra egygólos lett a különbség (3-2). Fridrich Gábort rosszkéz szélen egyedül hagyták, mert róla húzódtak be a center elé. Gáborunk ezen felbuzdulva elővette a már megszokott lövését. Mindenáron a rövidsarkot jól záró Sallai Zoltánon akarta keresztül préselni a labdát. Nem csodálkozhattunk azon, hogy a kékek kapusa gond nélkül védett. Ebből lefordult a Sunday Boys és Fridrich helyéről kapás szélről Liska István beejtette a hosszú sarokba az egyenlítő gólt (3-3). Szűk fél perc alatt kaptunk két simán elkerülhető találatot! Aztán bő négy perc gólmentes időszak következett, sok kimaradt helyzettel (4-3 arányban nekünk). Kalaus Valter keresztbe úszott a kapu előtt, labdát kapott, majd mellé csavart. Országg Misi szerelése után mi jöhettünk, a támadóidő lejártakor Szóráth Szilárd rosszkéz hátulról lőtt egyet középre, félmagasan. Sallai kapusnak mozdulnia sem kellett a játékszerért, mert a hasánál landolt. Fazekas Marci a felső kapufát találta el és a kipattanó megszerzését követően már fordulhattunk is vissza az ellenfél kapujához. Egressy András ment be centerezni, és amint megkaparintotta a labdát, ő is csavart egyet. Sajnos Valterhez hasonlóan ő sem találta el a kaput. Egy kivédekezett Sunday Boys-os támadás után Országh Misi kapás oldalról fölé bombázott. A kékek időt kértek. Budavári mester bízott abban, hogy a következő támadási variáció után átvehetik a vezetést. Megjáratták a vendégek a labdát, majd egy keresztpassz rosszkéz oldalról kapás szélre, ahonnan Hudacsek László a rövid sarkot vette célba. TKL még pont átért a másik oldalról és mentett. Mi is kikértük az időnket. A kért dolgokat egy pontatlan passznak köszönhetően nem tudtuk megcsinálni, azonnal vissza kellett zárni a kapunk elé. Sziroczák Zoltán ezúttal nem centerben, hanem középen tűnt föl. Onnan eresztett meg egy löketet, amit TKL megfogott. Szerencsére nekünk sikerült megtörni ezt a gólcsendes időszakot. Demjén Ottó kapta centerben a labdát és szépen, ahogy kell megforgatta Liska Istvánt. Büntető következett, amit Kelemen Peti kegyetlenül bevágott (4-3). Torda Péter kintről, középről ejtéssel próbálkozott, a labda a kapu mögött ért vizet. Liska István besegített a center elé, így a megszerzett játékszerrel már a Vasárnapi Fiúk jöhettek. Fazekas Marci újabb kimaradt lövése után már mi támadhattunk. Testvéréhez hasonlóan Demjén Ottónak is magasan volt a keze centerben, nála is kontra faultot ítéltek a játékvezetők. Még szerencse, hogy a negyedből már csak 3 másodperc volt hátra, így komolyabb egyenlítési próbálkozás nélkül zártuk a félidőt.

A következő negyed eleje is jól kezdődött számunkra, Kelemen Peti elhozta a labdát, centerben sikerült megjátszani Demjén Danit, aki megforgatta Torda Pétert. A megítélt ötméterest Demjén Ottó vágta a kapuba (5-3). Ezután egy érthetetlen lefagyás következett a csapatnál, amiből már nem tudtunk fordítani, felállni. Rögtön a középkezdés után Liebman István kapás hátulról bevette a kapunkat, pedig a szünetben megbeszéltük, hogy a kapás oldalt szorosan fogjuk (5-4). A másik kapunál, kapás szélről Demjén Ottó telibe találta az oldalsó kapufát (az előző mérkőzésen onnan két gólt is lőtt). A labda nálunk maradt, mindaddig, míg centerünket nem szerelték. Aztán kaptunk egy elkerülhető, peches gólt, Ocskó József rosszkéz hátulról jövő, ejtett lövése landolt a hosszú sarokba. TKL nem bízván a rövid sarkot védő blokkban elcsúszott a balra, így a jobb oldal teljesen üresen maradt (5-5). Döntetlen, mindent kezdhettünk elölről! Szóráth Szisz nem figyelt a támadásnál, víz alá vitt labda miatt jöhettek a kékek. Szerencsére a játékszert visszaszereztük és Demjén Ottó center megmozdulása után emberelőnybe kerültünk. Nem ment a támadás, sőt Sallai Zoltán kijött kapujából és labdát szerzett, oda lett a létszámelőnyünk és a lehetőség az vezetés újbóli megszerzésére. A mi kapusunk, TKL is bemutatott egy szerelést, amiből hat az ötben lefordultunk. Ahelyett, hogy kijátszottuk volna a létszámfölényt, beadtuk középre centerbe a labdát. Sallai kapus megint kirontott a kapujából és megszerezte a játékszert. Azonnal, a kapunk előtt maradt Liska Istvánt indította, aki pár lóba és egy elhúzás után megszerezte a Sunday Boys vezető gólját (5-6). Volt esélyünk arra, hogy gyorsan kiegyenlíthessünk, mivel Szóráth Szilárdról kiállították Fazekas Marcit. Az emberelőnyt elpuskáztuk még lövőhelyzetig sem jutottunk. A mi kapunk előtt már azért kellett izgulni, hogy nehogy kétgólosra növekedjen a hátrányunk. Liebmann Istvánnál volt megint a labda kapás hátul. A kékek hármasa lövéssel próbálkozott, amit TKL megfogott. Időt kértünk, hogy a negyed végén még ki tudjunk egyenlíteni. Megint egy bosszantó rossz, rövid passz következett centerbe, amit Ocskó József begyűjtött. Aztán egy-egy labdaszerzés mindkét oldalon és újra a mi kapunk előtt folyt a játék. Pathó Zoltánt nem tudtuk tartani centerben és a góljával már kétgólosra növekedett a hátrányunk (5-7). Az előző találkozón is volt egy hasonló szituáció, amikor kétgólos vezetésünk után a Sunday Boys fordított és ők mentek el kettővel. Igaz, anno az még a második negyedben történt és a mérkőzés második felében meg tudtunk újulni. Ez most azonban más helyzet volt, szűk nyolc és fél percünk volt a fordításra. Elől mintha lebénultunk volna, egy újabb elajándékozott labdát követően Hudacsek László centerben kapura fordult és tüzelt. TKL védett. Hat az ötben megint lefordultunk, megint nem játszottuk ki rendesen a helyzetet, Országh Misi rosszkéz hátulról csúnyán fölé durrantott. A kapunk előtt maradt Hudacsek László kapta az egészpályás indítást. Szerencsénkre az elé kijövő kapusunk felett az egy az egyes ziccert a kapufára ejtette. Végezetül Demjén Dani még egy félpályás lövéssel kínálta meg Sallai kapus, akinek nem okozott gondot a védés.

Egy negyed alatt kellett volna csodát tennünk, valahogy úgy, mint márciusban, amikor a harmadik negyedet 6-1-gyel hoztuk le. Ez sajnos nem sikerült. Amikor fontos lett volna, a labdát nem mi hoztuk el, Fazekas Marci volt kellően gyors. Kelemen Peti labdaszerzése után mi támadhattunk egy rövid ideig. Sokadik pontatlan passz a részünkről és máris jöhettünk vissza a kapunkhoz. Plesztovits Pisti öt méteren belül maga elé engedte a közepre bemozgó Liska Istvánt. Jött kintről a pontos centerpassz és Pisti ellen befújták a büntetőt, melyet a sértett végzett el. TKL a múltkori mérkőzés büntetőjéből kiindulva még egy kicsit kivárt és elugrott balra, Liska István, viszont a kapu jobb oldalába helyezte el a labdát (5-8). Öt gólt kaptunk zsinórban! Középkezdés után Kelemen Peti rögtön válaszolt kapás szélről (6-8). Az idő sajnos vészesen fogyott! Plesztovits Pisti labdát szerzett, felcsillant a remény a szépítésre. Kalaus Valter kapta a játékszert rosszkéz oldalon és lőtt egy kapufát. A labda nálunk maradt. Újabb helyzetet nem tudtunk kialakítani, mert Fazekas Marci is szerelt. Középről, kapás hátulról Liska István ejtéssel próbálkozott, amit TKL a felső lécre tornászott (itt megint tévesen szerepelt a jegyzőkönyvben a kihagyott lövés). Védőink azt hitték, hogy nálunk a labda, így elkezdtek megúszni az ellenfél kapuja felé, igenám de a lepattanó labdáért menő küzdelemben Sziroczák Zoltán megelőzte TKL-t és így a középen, 2 méteren teljesen üresen álló Liska István a Sziroczáktól kapott labdát már könnyedén be tudta rakni a kapunkba (6-9). Megint egy bosszantó, elkerülhető gólt kaptunk! A győzelemhez most percenként kellett volna gólt lőnünk, úgy, hogy egyet se kapjunk! Plesztovits Pisti ment be centerezni, ki is állították róla Mayer Róbertet. Sikerült ezt az emberelőnyt is elpuskáznunk, Kelemen Peti csúszott be két méteren belülre labda nélkül. Ocskó József fölé lövését követően azonnal fordultunk és Demjén Ottó kapás szélről elért találatával sikerült csökkenteni a hátrányunkat (7-9). Már az egyenlítés kiharcolása is szép lett volna a még hátralévő bő két és fél percben. Erre volt némi esélyünk, mivel 20 másodpercnyi vendégtámadás után visszakerült hozzánk a labda. Sajnos Plesztovits Pisti centermunkáját ezúttal kontra faulttal honorálták a bírók. Hudacsek László úszott be centerbe Kelemen Peti szoros őrizete mellett. Peti szerelési kísérletét túl keménynek ítélték a bírók és ezért személyi hibát és egy kis pihenőt kapott játékosunk. Az emberelőnyben megint a falba beadom a labdát variációt húzták elő a vendégek, ezúttal Torda Péter fejezte be góllal a támadást (7-10). Eldőlt a találkozó, 1:24 alatt sajnos képtelenség 3 gólt lőni! És, hogy még fájóbb legyen a vereség Torda Péter labdát szerzett, visszarendeződés közben Demjén Dani visszahúzta Liebmann Istvánt és kiállították . A körbejáratott labdát végül Hudacsek László lőtte be a kapunkba (7-11). Ez a gól annyira letaglózott minket, hogy ahelyett, hogy végigjátszottuk volna a találkozóból még hátra lévő 29 másodpercet, pár pillanat után megint labdát veszítettünk. Pathó Zoltán egy az egyben állt a kapunkkal szemben, ő is át akarta ejteni TKL felett a labdát, de kapusunk még ebbe is belenyúlt és kapufára mentett a mérkőzés végét jelentő dudaszó előtt (valamiért ezt a védést is a digititkár kihagyott lövésnek könyvelte el a jegyzőkönyvben). Az még jobban a földbe döngölte volna a csapatot, ha ez is gól lett volna.

Fájó, nem várt vereség, ami miatt csak magunkat okolhatjuk. A fegyelmezetlenség, a pontatlanság és talán az ellenfél lebecsülése vezetett ehhez az eredményhez. Ezekből okulni kell és a hibákat feltétlenül ki kell javítani a még hátralévő 5 találkozóra!

1427 VSE - Sunday Boys 7- 11

(3-1, 1-2, 1-4, 2-4)

1427 VSE: Tóth Kecskés László –Szilágyi Balázs, Demjén Ottó 4, Runtág Béla, Demjén Dániel, Kelemen Péter Csaba 2, Országh Mihály 1 Cserék: Egressy András Gábor, Kalaus Valter, Fridrich Gábor, Plesztovits István, Szóráth Szilárd

Sunday Boys: Sallai Zoltán – Sziroczák Zoltán 1, Liebmann István 1, Torda Péter 1, Hudacsek László 1, Ocskó József 1, Fazekas Márton Cserék: Fiser József 1, Mayer Róbert, Liska István 4, Pathó Zoltán 1

Emberelőny: 0/5 ill. 2/5

5 méteres: 2/2 ill. 1/1

Labdaelhozás: 3-1