Honlap megítélése

Ki olvas minket?

Oldalainkat 113 vendég böngészi

Designed by:

Sima vereség az Oázis 2-től, csak futottunk az eredmény után PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. szeptember 23. vasárnap, 16:03

A következő áprilisi találkozónk a rájátszás második körében az Oázis Nonprofit Kft, azaz az Oázis második csapata ellen volt hazai pályán. A Szőnyi úti odavágón az elrontott utolsó negyed miatt veszítetünk 10-9-re. Szerettünk volna visszavágni nekik, de sajnos az előjelek nem voltak a legjobbak. A csapatot nagyon megviselte az előző heti váratlan vereség a Sunday Boys-tól, kérdéses volt, hogy ez mennyire lesz kihatással a következő találkozóra. Az sem könnyítette meg a dolgunkat, hogy ellenfelünk mondhatni igen jó formában volt. Előző összecsapásunk óta 5 mérkőzést játszottak le hármat megnyertek (Csepel 13-7, ELTE 13-11 és Ozorai-Faterpóló 17-13), nekik is becsúszott egy váratlan 13-13-as döntetlen a Sunday Boys-zal, valamint 17-9-re kikaptak az Oázis első csapatától. Ezzel a tabella 2. (20.) helyén álltak 14 ponttal, 85-80-as gólaránnyal és +5-ös gólkülönbséggel. Ábrahám István csapataitól már megszoktuk, hogy a félidei átigazolási szezonban is igen aktívak, nem volt ez másként most sem. Két új és egy régi –új név tűnt fel a 21 fősre duzzadt keretben. Leigazolták a ’97-es születésű Futó Gábort, aki legutoljára a 2015/2016-os szezonban játszott a Honvéd Kölyök Póló Suli színeiben. Szintén új szerzemény a 20 éves, BVSC nevelésű Kovács Félix Soma, illetve idén újnak számít Vankó Péter is, aki az Oázis első csapatától lett átirányítva a klub második csapatához. Ők mind be is mutatkoztak ezen a találkozón. Decemberhez képest voltak további változások is az ellenünk most felállt csapatban. Télen 13, most 15 fős volt a meccs keretük. A már említett három újfiún kívül már a másik kapusra, Kovalik Gergőre és Balogh Csabára is számíthatott Irmes Máté edző. Hiányzott viszont Farkas Márton, Pécsi Kristóf és Irmes Ferenc. Nálunk is voltak változások az előző találkozóhoz képest. Most nem számíthattunk Nenádov Mikire, Szirányi Bencére és Szóráth Szilárdra. Helyükre Fridrich Gábor érkezett, valamint Plesztovits Pistinek is vízbe kellett szállnia. További tétje volt még a mérkőzésnek, hogy győzelem esetén szorosabbá tehettük volna a tabella elejét, míg vereség esetén leszakadunk a két Oázisos csapattól és a kedvezőtlen csillagállások, mérkőzés eredmények esetén még lejjebb is eshettünk a sorrendben. Sajnos ez utóbbi jött be.

Az első labdáraúszást Ruszin Tamás doktor nyerte és amilyen elánnal sprintelt a labdára, úgy úszott tovább a kapunk felé, Országh Misi beérte, de csak visszahúzva tudta megállásra kényszeríteni az Oázis szélsőjét. Emberhátrányban Tóth Kecskés Lacit (TKL) megdolgoztatták a vendégek játékosai, szöglet lett az eredménye. A sarokdobást követően Golopencza Péter doktor balkeze sült el rosszkéz oldalról. Fölé lett a vége, így mi támadhattunk. Helyzet nélkül lepergő 30 másodperc után a kékek jöhettek. Ruszin Tamás, kapás oldalról próbálkozott egy lökettel, TKL pedig védett. Az ellentámadásunknál hamar elvesztettük a labdát, mert Budaházi Balázs szerelt. A megkaparintott labdával végigúszott a kapunkig és megszerezte a vezetést az Oázisnak (0-1). Tizenkilenc másodperc múlva mintha lemásolták volna az előző találatot, csak ezúttal Ruszin doktor szerzett labdát és viharzott el kapás oldalon. TKL tehetetlen volt vele szemben is (0-2). Aztán megint egy akciómentes 30 másodpercünk következett. Fordulás után az újonc Kovács Félix Soma a rosszkéz oldalról növelte háromgólosra a vendégek előnyét (0-3). És még fel sem ocsúdtunk a két és fél perc alatt bekapott három gólból, amikor Golopencza Péter centerből szerzett csavargóljával már négy volt közte (0-4). Félő volt, hogy ha ilyen tempóban kapjuk a gólokat, akkor egy nagy zakóba futunk bele. Demjén Dani ment be centerbe a következő támadásunknál, végre pontos passzt kapott és kiállították róla Budaházi Balázst. Dani remek passzt kapott húzásra a falba, szerencsére nem hibázott, így megszületett a szépítő találatunk (1-4). A következő bő két percben a kihagyott lövések domináltak. Budaházi Balázs kezdte a sort, majd Demjén Ottó centerezését ítélték szabálytalannak a bírók. A mi kapunk előtt Vankó Péter is lövésre szánta rá magát, de az ő irányzékával is bajok voltak. A változatosság kedvéért Demjén Dani váltotta centerben testvérét, de az ő középcsatári erőfeszítéseit sem akceptálták a játékvezetők, ellene is kontra faultot ítéltek. Rosszkéz oldalról Fekete András szerette volna bevenni TKL kapuját, de a lövésének Bánfai Balázs blokkja állta útját. TKL még egy egész pályás lövést küldött az ellenfél kapujára a dudaszó előtt. Horváth Gergelynek nem okozott problémát a védés. Érdekes, a gólon kívül ez volt az egyetlen lövésünk ebben a negyedben.

A második negyedben Fekete András nyerte a ráúszást. Kovács Félix Soma újabb lövési kísérletét jegyezhettük fel a negyed elején. A lövés pontatlan volt, és lefordultunk hat az ötben. Felálltunk létszámelőnyben, majd Demjén Dani tüzelt. Horváth Gergely hárított és azonnal indította a kapunk előtt maradt Golopencza Pétert, aki elfektette TKL-t és újra négygólosra növelte a különbséget (1-5). Elöl képtelenek voltunk megtartani a labdát. Kovács Félix Soma besegített a center elé és labdát szerzett. Aztán TKL kiúszott a kapujából és már miénk is volt a játékszer. Demjén Dani vállalta fel a centerezést, jó passzt kapott és kihasználta az általa teremtett helyzetet, megérdemelt centergól volt (2-5). A mi kapunknál TKL-nek kellett kapaszkodnia, hogy védhesse Ruszin Tamás kapásoldali lövését. A másik hálóőrnek, Horváth Gergelynek is akadt dolga, neki Demjén Dani centerből kapura húzott löketét kellett lekapcsolnia. Támadhattak a kékek, mindaddig, míg TKL ki nem úszott a kapujából, hogy másodszor is labdát szerezzen. Időt kértünk (mint utóbb kiderült ez volt a mérkőzés egyetlen időkérése). Budaházi Balázs jól védekezett a centerünkkel szemben. A megelőző mozdulat és a labdaszerzés jó volt, jöhetett a lefordulás. Ruszin Tamás kapott indítást, majd ugyanő fejezte be az akciót egy pontatlan lövéssel kapás oldalról. Egy-egy labdaszerzés következett mindkét oldalon, majd Demjén Dani ellen fújtak egy újabb kontra faultot a centerezése miatt. Rosszkéz oldalon az Oázis részéről egy pihent erő jelent meg Rácz Bálint személyében, aki nyomban tesztelni is kezdte TKL figyelmét egy rövidsarok felé tartó labdával. Kapusunk mentett. Fordulást követően Fridrich Gábor rosszkéz szélről lőtt egy oldalsó kapufát. A kipattanó labda visszakerült hozzánk. Sajnos újabb lövéssel már nem kísérletezgethettünk ebben a támadásban, mivel Ruszin Tamás doktor szemfülesen elcsente tőlünk a labdát. Budaházi Balázs rosszkéz hátulról suhintott egyet kapura. Szerencsénkre az irányzékkal gondok voltak. Ismét Demjén Dani volt a középcsatárunk. Érdekes, amikor nem kontrát ítélnek Dani ellen, akkor megkapja a jogos kiállítást, ezúttal Rácz Bálint volt a szenvedő fél. Gyorsan, még rendezetlen védelem mellett szerettük volna kihasználni az emberelőnyt. Dani megint jó passzt kapott, de sajnos irányítani már nem tudta a játékszert rendesen, így az Horváth Gergely kezében kötött ki. Golopencza Péter eszmélt a leggyorsabban, hátsó emberként azonnal fordult, végig ment a pályán és belőtte a harmadik gólját (2-6). Bő egy támadásnyi idő volt hátra a negyedből. Hamar labdát veszítettünk Futó Gábor szerelése miatt. Golopencza Péter ezúttal centerbe ment be, elmozdult középről pontos passzt kapott kintről és egyből tüzelt, TKL reflexe jól működött, fogta a közeli lövést. A labda a kipattanótól függetlenül hozzánk került, szabaddobással jöhettünk, mivel akció közben Berényi Áron szabálytalanul tört kapura. A kevés időre tekintettel TKL a szabaddobást azonnal kapura küldte, az egész pályás lövése a kapu mellett ment ki a pályáról.

A harmadik negyedben is az Oázis játékos, Budaházi Balázs volt a gyorsabb a ráúszásnál. Mi egy Demjén Ottó labdaszerzéssel és egy Bánfai Balázs kapufával indítottuk ezt a játékrészt. A kipattanót mi gyűjtöttük be, majd az ismétlésből Demjén Ottó szerzett egy szépítő találatot (3-6). Sajnos azonnal jött a viszont válasz rosszkéz oldalról Rácz Bálinttól (3-7). Bánfai Balázs újfent próbálkozott, be akarta venni a vendégek kapuját, de nem sikerült neki, mert a labda a kapu felett hagyta el a játékteret. Támadhattak a vendégek. Kapás hátulról Godó Tamás szerette volna növelni csapata előnyét. Ezen tervét nem tudta megvalósítani, mert Demjén Ottó blokkját nem volt képes átlőni. Fordulhattunk. Rosszkéz oldalon Runtág Béla játszotta magát üresbe, majd egy lóba után háromra csökkentette a hátrányunkat (4-7). Egressy András labdaszerzésének köszönhetően lehetőséget kaptunk a további felzárkózásra. Nem tudtunk élni a lehetőséggel, mert Runtág Béla rosszkéz oldalról a szünetben csereként bejövő Kovalik Gergő kapusba lőtte a játékszert. Kelemen Peti adott szoros védőőrizetet Golopencza doktornak. A bírók ezt nem nézték el Petinek, személyi hibát és kényszer pihenőt adtak neki. Az emberelőnyt nem sikerült kivédekeznünk, Golopencza doktor bal keze villant és visszaállt a négygólos különbség (4-8). Újabb akció és helyzetmentes 30 másodpercünk szaladt le. Kapás oldalon nem fogtunk szorosan, pedig ez volt a taktikai utasítás. Misem kellett több Godó Tamásnak bevarrta a rövid felsőbe (4-9). Demjén Dani következő center megmozdulása szabályos volt, és ez hozta is magával a kiállítást, Futó Gábornak kellett kimennie a kötélen kívülre). Az emberelőnyt, rosszkéz szélről Szilágyi Balázs szerette volna gólra váltani, de sajnos nem számolt Ruszin Tamás blokkjával. Bánfai Balázs szerezte vissza számunkra a játékszert é s ha már ilyen jó barátságot kötöttek egymással, rosszkéz hátulról be is vágta azt a vendégek kapujába (5-9). Szilágyi Balázs jól segített be a center elé. Aztán a folytatásban, a változatosság kedvéért egy centerben elkövetett támadó hiba jött Demjén Danitól. 18 másodperc volt még hátra a negyedből. A kért szoros emberfogás csődöt mondott. Vankó Péter ellépett centerből, kapás hátulról Ruszin doktor pontos passzt adott húzásra és Vankó nem hibázott, pont a dudaszó előtt rakta be a hálóba a labdát (5-10). Bosszantó, elkerülhető gól volt!

Az utolsó negyedben Demjén Dani megtörte az eddigi Oázisos fölény ráúszásnál. Hiába szereztük meg a labdát, akciót nem tudtunk kialakítani a 30 másodperc alatt. A kékek vezethettek támadást. Berényi Áron a negyedik negyedig várt az első lövésével, rosszkéz hátulról próbálkozott a rövid alsó sarokba. TKL megfogta a lövést. Mi jöhettünk. Demjén Dani ezúttal remekül forgatta meg Godó Tamást, idejében elengedte a labdát, hogy a bíróknak büntetőt kelljen ítélniük. Az ötméterest Egressy András vágta be a vendégek kapujába (6-10). Bosszantó volt, hogy gólra megint góllal válaszolt ellenfelünk, nem tudtuk érdemben csökkenteni a kialakult 4-5 gólos hátrányunkat. Godó Tamás, kapás hátulról újfent senkitől sem zavartatva suhinthatott egyet. (6-11). Fordulást követően, Demjén Ottó kapás szélről tesztelte Kovalik Gergő éberségét. A kivédett labda rosszkéz oldalon Berényi Áronhoz került, aki megismételte előző próbálkozását. TKL ezúttal is jól zárta a szöget. Demjén Dani sokat dolgozott centerben. Újabb labdát kapott, amivel kifordult és tüzelt, Kovalik kapus viszont hárított. Az Oázis támadásánál továbbra is kapás oldalon volt a labda, de most kivételesen nem hátul, hanem a szélen Ruszin Tamásnál, aki azonnal kapura küldte a játékszert. TKL odaért és megfogta a vészesen közeledő lövést. Vankó Péter elhalászta centerünk elől a labdát, és a gyors, fürge vendég szélsők azonnal a kapunk előtt teremtek. Berényi Áron adott egy keresztpasszt kapás oldalra Ruszin doktornak, aki a félig üres kapuba helyezte a játékszert (6-12). Középkezdés után Plesztovits Pisti foglalta el a középcsatár pozícióját. a megkapott labdával szépen beültette a ringlispílbe Bajzáth Leventét, emberelőnyhöz jutottunk. Rosszkéz szélről húzásra adtuk fel a labdát a falban álló Bánfai Balázsnak. Fekete András azonban rányúlt Balázs kezére és elhúzta a labda elől. Büntetőhöz jutottunk. Fridrich Gábort jelölte ki Plesztovits Pisti ítélet végrehajtónak. Sajnos a laposan lőtt labdát Kovalik kapus megfogta. Az Oázis ellentámadásánál Vankó Péter ellen centerben támadó szabálytalanságot fújtak a bírók. Újabb lehetőséget kaptunk a hátrány faragására. A megjáratott labdát végül Demjén Ottó küldte kapura kapás oldalról, Kovalik Gergő odaért a sarokra és hárított. Fridrich Gábor rosszkéz oldalon sikeresen leverte a Futó Gábor kezéről a labdát. Mindenki azt hitte, hogy nálunk a játékszer és ezért sprinteltek az ellenfél kapuja felé. Igenám, de Futó visszatámadta Fridrichet és elszedte tőle a labdát. Futó a kapunk előtt 2 méteren üresen álló Vermes Dávidhoz passzolt, aki 2 lóba után már hétgólosra növelte a kékek előnyét (6-13). Gyors válasz érkezett rosszkéz hátulról Országh Misi részéről (7-13). Sűrű, eseménydús 55 másodperc maradt a meccs végére. Fekete András rosszkéz hátulról lőtt a rövid sarokra, TKL szögletre tolta a laposan jövő labdát. A sarokdobást követően Balogh Csaba lekopírozta az előző lövést. Ő is rosszkéz hátulról lőtte a rövid sarkot. TKL ezt a próbálkozást is az alapvonalon kívülre ütötte. Aztán Bánfai Balázs a második szöglet után labdát szerzett és megiramodott volna az ellenfél kapuja felé, de Bajzáth Levente ezt nem engedte, visszahúzta. A kevés idő miatt (9 másodperc) gyorsan elvégeztük a szabaddobást és Országh Misi azonnal tüzelt rosszkéz átlövőből. A labda utat találta a hálóba és ezzel megszületett a mérkőzés 8-13-as végeredménye. A középkezdésnél még Vermes Dávid eresztett meg egy lövést, amit Plesztovits Pisti a kapunk előtt blokkolt.

A hibáink miatt ezen az estén semmi esélyünk nem volt az Oázis ellen, csak futottunk az eredmény után, próbáltuk elkerülni a nagyarányú vereséget. Ennél több kell a csapattól a Bajnokság véghajrájára.

1427 VSE - Oázis Nonprofit 8-13

(1-4, 1-2, 3-4, 3-3)

1427 VSE: Tóth Kecskés László – Egressy András Gábor 1, Szilágyi Balázs, Demjén Ottó 2, Runtág Béla 1, Kelemen Péter Csaba, Országh Mihály 2 Cserék: Demjén Dániel 1, Bánfai Balázs 1, Fridrich Gábor, Plesztovits István

Oázis Nonprofit Kft: Horváth Gergely – Godó Tamás Ákos 2, Ruszin Tamás dr. 2, Berényi Áron, Golopencza Péter Dr. 4, Budaházi Balázs 1, Rácz Bálint 1 Cserék: Kovalik Gergő (kapus), Balogh Csaba, Fekete András, Vankó Péter 1, Futó Gábor, Kovács Félix Soma 1, Bajzáth Levente, Vermes Dávid 1

Emberelőny: 2/5 ill. 1/2

5 méteres: 1/2 ill. -

Labdaelhozás: 1-3