Honlap megítélése

Ki olvas minket?

Oldalainkat 98 vendég böngészi

Designed by:

Sok gólt kaptunk, de kétszer annyit lőttünk, hoztuk a kötelezőt a Csepel ellen PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. szeptember 23. vasárnap, 16:42

Az utolsó előtti mérkőzésünk a Csepeli VSE-vel, a pünkösdi hosszú hétvégére esett volna, ezért kezdeményeztük ellenfelünknél a mérkőzés elhalasztását. Közös megegyezéssel három nappal eltoltuk a találkozó időpontját. A mérkőzést végül a pünkösd utáni szerdán este 21:00 órakor játszottuk le a Budafoki kismedencében. Ez azt jelentette, hogy ezen a héten két bajnoki forduló várt ránk, egy szerdán és még egy vasárnap. A szerdai szeánsz egy csoportmérkőzés visszavágója volt. Október végén simán 14-3-ra nyertünk. Ellenfelünk az alapszakaszt végül a csoport utolsó, 9. helyén zárta 8 mérkőzésből 8 vereséggel (UVSE 19-4, KEAC 23-5, OSC Kft 15-5, HETE 14-5, 1427 14-3, MAFC A-Team 13-8, Alfa SC Kispest 21-5, Oázis SC 15-9). A rájátszásba a mi és az Oázis elleni eredményeiket hozták magukkal, amikkel a 7. helyen érkeztek, 0 ponttal, 12-29-es gólaránnyal és -17-es gólkülönbséggel. A Bajnokság második szakaszában eddig 7 mérkőzésük volt. Még decemberben, nagy csatában 10-9-re megverték a Sunday Boys együttesét, de 2018-ra már csak a 6 vereség maradt. (Oázis 2 13-7, Ozorai-Faterpóló 11-6, ELTE 15-5, Sunday Boys 13-8-ra visszavágott, Oázis 2 19-3, Oázis SC 20-4), így a 3 ponttal a tabella végén helyezkednek el. A vereségeknek a fogyatkozó létszám is egyik oka lehet. Eredetileg 21 fős, tehát igen bő keretük volt erre a szezonra. Ebből 19 fő játszott a mérkőzéseken. Áprilisban 9-11 fővel álltak ki a mérkőzéseken, igaz májusban, az Oázis SC ellen már 14-en voltak. Az ellenünk felálló gárda is jelentősen kicserélődött. Októberben 13-n voltak, abból a csapatból csak hatan maradtak tavaszra, hozzájuk öt másik játékos csatlakozott. Nálunk valamivel kevesebb mozgás volt Szirányi Bence, Nenádov Miki, Szemere Dani és Veszprémi Soma helyére Kalaus Valter, Fridrich Gábor érkezett, illetve játékos –edzőnk Plesztovits Pisti is vízbe szállt. A találkozóval kapcsolatban azt már előre sejtettük, hogy Gyollai János doktor még egyszer nem fog 0%-kal védeni és Tóth Kecskés Lacinak (TKL) is nagy bravúr kell ahhoz, hogy megint 81%-os védési hatékonyságot produkáljon. Az előzmények és az eredmények alapján viszont ezen a szerda estén csak a győzelem volt elfogadható a számunkra.

Sajnos a mérkőzés első negyede nem úgy alakult, ahogy mi szerettük volna. Kezdődött azzal, hogy a Csepel hozta el a labdát a ráúszásnál Kiss Attila révén. Demjén Ottó szerelt, de Kelemen Peti, középről, távolról eleresztett löketét védte a hazaiak kapusa. Garai Zoltán centerben megcsinálta a helyzetét, de a döntő pillanatban mellé durrantott. Demjén Dani center munkáját támadó hibával honorálták a játékvezetők. Garai Zoltán őrzését Kelemen Peti vette át középen. Garai most nem tudott kapura fordulni, Kelemen Petit viszont kiállították. Bednárik Attila rosszkéz hátulról egy fölét lőtt, így az emberhátrányt kivédekeztük. Nem sokáig maradt nálunk a labda, mert Kopcsó István is bemutatott egy szerelést. Gyorsan felért a kapunkhoz a labda, néhány passz után Kiss Attila rosszkéz hátulról megszerezte a Csepelnek a vezetést (1-0). A centerezésünk továbbra sem nyerte el a bírók tetszését, újabb kontrát ítéltek Demjén Dani ellen. Buksa Gergely is lövésre szánta rá magát, de a rosszkéz hátulról elindított játékszer a kapu fölött elhagyta a játékteret. Gyors gólváltás következett. Rosszkéz hátulról Bánfai Balázs szépen kipókhálózta a rövid felső sarkot (1-1), kiegyenlítettünk. A védekezésünk hagyott némi kívánni valót maga után. Lázár József centerben elmozdult rosszkéz felé, Váczi Kristóf pontos passzt adott a középcsatárnak, aki berakta a kapunkba a labdát (2-1). Nem sikerült a gyors válasz, mert Runtág Béla kapura törését szabálytalannak ítélték a bírók, és kontrát ítéltek ellene. Szalahetdinov Fateket engedtük kintről lőni. Jól tettük, mert a fölé után mehettünk az egyenlítésért. Sajnos Országh Misi rosszkéz oldalról pontatlanul célzott, így fordulhattunk vissza. TKL-nek kellett nyújtózkodnia, hogy Lázár József löketét semlegesítse. Megint mi jöhettünk. Demjén Dani centerezése ezúttal eredményes volt, Buksa Gergelyt küldték ki róla. Az emberelőnyt eredményesen használtuk ki, a körbejáratott labdát Demjén Daninak adtuk be a kapás oldali fához, aki szépen behúzta az egyenlítő gólunkat (2-2). Ismét egy gyors gólváltás következett. Kopcsó István öt méteren kívül kiharcolt egy szabaddobást, amit azonnal kapura küldött. A labda a hosszú sarokban kötött ki (3-2). A középkezdést követően Demjén Ottó játszotta magát üresbe, sikerült őt észrevennünk és harmadszor is kiegyenlítettünk (3-3). Mozgalmas másfél perc következett a negyed végén. Demjén Ottó labdát szerzett és most már a vezetésért támadhattunk. Egressy András irányzékával azonban volt némi gond, lökete fölé ment. A Csepel időt kért, hogy előnnyel próbáljanak menni a rövid szünetre. Bednarik Attila rosszkéz hátulról tüzelt, de pont Runtág Béla blokkját találta telibe. Nekünk nem sikerült helyzetet kialakítani, mert Kalaus Valter kapura törésénél 2 métert fújtak a bírók. Szűk egy támadásnyi idő maradt hátra. A Csepel a center játékot erőltette, Garai Zoltán kapta középen a labdát, kapura fordult és tüzelt, TKL hárított. A hazaiak számára kedvező döntetlennel kezdtük a találkozót.

A második negyedben helyreállítottuk a rendet. Kalaus Valter ezúttal megszerezte a labdát a középkezdésnél. Az első támadásunk sajnos helyzet nélkül ért véget. Garai Zoltán ellen centerben fújtak kontrát, majd rá egy másodpercre Runtág Béla ellen ítéltek támadó szabálytalanságot, mivel egy elég látványos visszahúzással indult el az ellenfél kapuja felé. Fridrich Gábor besegített a center elé, és ismét indulhattunk a vezetésért. Kelemen Peti középről szépen eltalálta a bal felső sarkot, ahova Gyollai doktor már nem ért fel, így a hőn áhított vezetés végre összejött (3-4). Garai Zoltán igen aktív volt centerben, ismét labdát kapott, sikerült leráznia a védőt és lőtt, TKL pedig védett. Kalaus Valter újabb kapura törési kísérletét vélték szabálytalannak a játékvezetők. Az ellentámadásnál ezúttal Kiss Attila próbálkozott rosszkéz hátulról, TKL a helyén volt. A kipattanó labdát Egressy András szedte össze. Cseréltünk center poszton. Demjén Dani helyett testvére, Ottó ment középre. A kapott játékszerrel kifordult és kétgólosra növelte az előnyünket (3-5). Váczi Kristóf egy váratlan húzással operált. A támadóidő több mint a fele még hátra volt, amikor kapura durrantott. Egy fölé lett az eredménye. Fordulás után Kelemen Peti középről lemásolta előző, felső sarkos gólját (3-6). Váczi Kristóf megint elkapkodta a lövését, ugyan most ez pontosabb volt, de a kapufáról lecsorgó labdát Szóráth Szilárd begyűjtötte. Kelemen Petire harmadszor sem támadtak ki a Csepel védői, így tízes játékosunk harmadszor is bevette a hazaiak kapuját (3-7). Kopcsó István második, szépítő találatához kellett némi szerencse is. Kopcsó rosszkéz hátulról tüzelt, a labda Szóráth Sziszi blokkján megpattant és beesett a rövid sarokra, míg TKL a hosszú saroknál landolt (4-7). Szilágyi Balázs is lövésre szánta rá magát rosszkéz szélen, de balkezesünk kísérletét Gyollai kapus kiütötte pont hozzánk. Kalaus Valter keresztbe úszott a kapu előtt, kapta a labdát, amit sajnos lesodortak a kezéről. Sebaj, ha nem ment húzásból a gólszerzés, akkor ment a vízről. A vízre érkező játékszert Valter szépen betuszkolta a hazaiak kapujába (4-8). Szilágyi Balázs szerelését követően mi támadhattunk. Kelemen Peti ezúttal centerposzton mutatkozott be. Megforgatta Szalahetdinov Fateket és ötmétereshez jutottunk. Egressy András értékesítette a büntetőt (4-9). A Csepel ebben a negyedben is kikérte az idejét, mert már kezdett kinyílni az olló, egyre növeltük az előnyünket. Garai Zoltán centerezésében bízhattak a fehérek. Négyes játékosuk újabb kiállítást harcolt ki, ezúttal Szóráth Sziszi volt kárvallott. Az emberhátrányt Kelemen Peti blokkjának köszönhetően kivédekeztük. Kalaus Valter maradt szabadon kapás oldalon és lőtt. Gyollai János most védett. A kipattanó labda Váczi Kristófhoz került. Létszám fölényben megúsztak a Csepeliek, Kopcsó István lőtt, TKL hárított. Kapusunk azonnal indította az elöl ragadt Valtert. Második hullámban érkezett Kelemen Peti középen, Valter passzolt és a félidőre meg lett a tízedik gólunk (4-10). A gólzáporos negyed Kalaus Valter szerelésével ért véget.

A harmadik negyedben Bánfai Balázs hozta el a labdát. Szóráth Sziszi egy kapufás lökettel indította a negyedet. A fehérek ellentámadásánál mindenféle helyzet nélkül szépen lepergett a 30 másodperc. Újra mi támadhattunk. Ismét Demjén Ottó ment be centerezni és sajnos újra előjött a magas könyék, ami miatt támadó hibát ítéltek Ottó ellen. Garai Zoltán kivételesen most kintről próbálta bevenni a kapunkat, eredménytelenül. A lefordulás után viszont Demjén Dani révén tovább tudtuk növelni az előnyünket (4-11). Szilágyi Bence pontatlan lövése elkerülte a kapunkat, így lehetősége nyílt Szóráth Sziszinek, hogy megússzon és kivegye a részét a góltermelésből (4-12). Sziszi az ellenfél támadásánál is főszereplő volt. Lázár János őt vitte be védekezni centerbe. A vállrántásért megítélt kiállítás sajnos jogos volt. Az emberhátrányt gól nélkül megúsztuk, viszont egyenlő létszámnál nem sikerült rendezni a védelmet, így rosszkéz szélen Csordás Gábor egyedül maradhatott és egy kereszt passzt követően a rövid sarokba küldte a hazaiak szépítő találatát (5-12). Úgy látszik, hogy a biztos, nagyarányú vezetés túlzott magabiztosságba csapott át, ami meg is mutatkozott a negyed hátralévő részében. A lövések pontatlanok és előkészítetlenek lettek, a védekezés pedig túl szellős volt. Ennek első jele Demjén Dani lövése volt, amit fogott a Gyollai doktor. Váczi Kristóf kapura töréssel próbálkozott, előbbre nem jutott, mert Demjén Ottó visszahúzta. Az emberhátrányt most nem tudtuk kivédekezni, Váczi Kristóf rosszkéz szélről Országh Misi blokkja mellett lőtt a rövid sarokba (6-12). Az ellenfél kapujánál Demjén Dani kicsit összegabalyodott centerben Szilágyi Bencével. A bírók nem döntöttek egyik fél javára sem, cserébe mindkettőjüket kiállították. Demjén Ottó vette át testvére középcsatár pozícióját. Szépen beforgatta Kopcsó Istvánt, és jött a megérdemelt büntető. Szóráth Sziszi állt a labda mögé. A jobb felső sarokba tartó labdát Gyollai kapus kiütötte. A támadás joga viszont nálunk maradt. Egy-két passz után Országh Misi rosszkéz szélről zörgette meg a fehérek hálóját (6-13). Lázár Józsefet nem tudtuk tartani ezen az estén centerben. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy következő megmozdulása előtt belenyúlt a rajta védekező Szóráth Sziszi szemébe, így könnyedén fordulhatott kapura és lőhette a második centergólját (7-13). Féltámadásnyi időnk még hátra volt, amikor Garai Zoltán besegített a centerünk elé és labdát szerzett. Szerencsénkre Váczi Kristóf nem becsülte meg a labdát, előkészítetlenül tüzelt a semmibe. Misem jártunk jobban a másik kapunál, Országh Misi ellen ítéltek támadó szabálytalanságot. Az első negyed elején már összetalálkozott centerben a Garai-Kelemen páros akkor Peti húzta a rövidebbet. Sajnos nem volt ez másképp most sem, ezúttal nem kiállítás lett a vége, hanem a beforgatás után büntető. Az ötméterest maga a sértett végezte el. Kapusunk jobb kezéhez lőtte a labdát, TKL ugyan jó irányba ment, de nem menthette meg a csapatunkat a bekapott góltól (8-13). Látványos találattal válaszoltunk. Demjén Dani centerben elmozdult, rosszkéz hátulról érkezett Egressy András passza és a húzás máris bent volt a hazaiak hálójában (8-14). Kiss Attila rosszkéz hátulról fölé bombázott. Azonnal indítottuk a középen megúszó Bánfai Balázst, sajnos a pontos kidobás ellenére Balázs kihagyta a 100 %-os ziccert. Még szerencse, hogy második hullámban, kapás oldalon érkezett Demjén Ottó, aki a kipattanót betette a hazaiak kapujába (8-15). A középkezdést követően Váczi Kristóf ismét egy kicsit hamarabb lőtt a kelleténél, így a fölé után még Demjén Daninak volt még egy kis ideje a válaszlövésre, amit Gyollai doktor védett.

A negyedik játékrész elején Kalaus Valter labdaelhozásának örülhettünk. Annak viszont nem, hogy Kopcsó István labdát szerzett, majd kapás hátulról a hosszú sarkot vette célba. TKL résen volt és hárított. Gyors lefordulás következett Valter részéről. Váczi Kristóf csak visszahúzással tudta megállítani. A létszám tovább fogyatkozott a pályán, amikor Buksa Gergelyt és Runtág Bélát páros kiállítás mellett küldték ki a bírók. Az öt a négyes felállás kedvezett a számunkra, rosszkéz szélen Szilágyi Balázs volt eredményes (8-16). Külön öröm, hogy végre Balázs is megszerezte a Bajnokságban az első gólját! Középről, de inkább kapás hátulról Bednárik Attila próbálta lefaragni a házigazdák hátrányát. A lövési kísérlet eredménytelen maradt, mivel Szilágyi Balázs blokkja jó helyen volt. Támadhattunk. Kelemen Peti ismét kintről vállalkozott, és megint bejött neki ez a húzása (8-17). Csordás Gábor rosszkéz hátulról elpuskázott löketét követően megint mi jöhettünk. Fridrich Gábornak is sikerült betalálnia rosszkéz hátulról a rövid sarokba (8-18). Ezzel már meg volt közte a tíz, és a negyed több mint fele még hátra volt. Váczi Kristóf ötödik fölé lövése után Bánfai Balázs rosszkéz hátulról megküldött próbálkozását hárította a fehérek kapusa. A visszarendeződés során Kalaus Valter került a kiállítás sorsára. A hazaiak időt kértek. Az emberhátrányból mi jöttünk ki jól. Egy rossz passzt követően Bánfai Balázs megtámadta a rosszkezes átlövőt, szerelte és azzal a lendülettel végigúszott a pályán. Most volt még annyi ideje, hogy elhúzza a labdát a kapus előtt és a süllyedő Gyollai doktor fölött betegye a hálóba (8-19). Lázár József, minden dühét beleadva (ami az előző gólunk miatt érthető is) középről egy sistergős lövéssel szépített (9-19). Demjén Dani, Garai Zoltánnal viaskodott centerben és ennek a Csepeliek játékosa itta meg a levét. Emberelőnyhöz jutottunk, amit nem sikerült értékesíteni, mert Országh Misi kapás szélről a kapufát találta el. A kipattanót Szilágyi Bence szedte össze. Garai Zoltán ezúttal Országh Misit vitte be magával középre. A mi tizenkettes játékosunkat is kiküldték a csepeli támadóról. Az emberhátrányt megint kivédekeztük, de egyenlő létszámnál mégis gólt kaptunk. Kopcsó István kapás hátulról indított lövése Egressy András kezén megpattanva a rövid sarokban kötött ki (10-19). Demjén Ottó volt centerben az ellentámadásunk alatt. a magas kéz sajnos ezúttal is látványos volt a helyezkedésénél, nem csoda, hogy kontra fault lett belőle. Szilágyi Bence szerette volna tovább faragni a hazaiak hátrányát, de ebben az elképzelésében TKL nem támogatta, védte a próbálkozását. Fordulhattunk, Demjén Ottó maradt szabadon középen és nem hibázott, ismét tízgólosra alakította a gólkülönbséget (10-20). Az utolsó támadását vezethette a csepeli alakulat, mindaddig, míg Kalaus Valter labdát nem szerzett. Sikerült tizenkét másodperc alatt még egy gólt összehoznunk, Firdrich Gábor rosszkéz hátulról, laposan a kiemelkedő Gyollai kapus hóna alatt lőtt a rövid sarokba, a mérkőzés végét jelző sípszó előtt (10-21).

Nehezen indult számunkra a találkozó, de a végén csak érvényesült a papírforma. Ugyanúgy 11 góllal nyertünk, mint október végén. Az remek, hogy őszhöz képest jelentősen tudtuk növelni a lőtt gólok számát és most eggyel több, 10 játékos tudott betalálni a 12 mezőnyjátékos közül. Az viszont szomorú, hogy a kapott gólok megháromszorozódtak!

Csepeli VSE - 1427 VSE 10-21

(3-3, 1-7, 4-5, 2-6)

Csepeli VSE: Gyollai János dr.– Bednárik Attila, Garai Zoltán 1, Kopcsó István Sándor 3, Váczi Kristóf 1, Kiss Attila 1, Csordás Gábor 1. Cserék: Szilágyi Bence, Baksa Gergely, Lázár József 3, Szalahetdinov Fatek

1427 VSE: Tóth Kecskés László –Szilágyi Balázs 1 , Demjén Ottó 4, Demjén Dániel 3, Bánfai Balázs 2, Kelemen Péter Csaba 5, Országh Mihály 1, Cserék: Egressy András 1, Runtág Béla, Kalaus Valter 1, Fridrich Gábor 2, Plesztovits István, Szóráth Szilárd 1

Emberelőny: 1/8 ill. 2/5

5 méteres: 1/1 ill. 1/2

Labdaelhozás: 1-3