Honlap megítélése

Ki olvas minket?

Oldalainkat 144 vendég böngészi

Designed by:

ELTE elleni győzelemmel zártuk a 2017/2018-as bajnoki évet. PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. szeptember 23. vasárnap, 17:02

Május utolsó hétvégéjén, egy héttel a hivatalos zárás előtt (a 14. forduló mérkőzését, mi már március 27-én lejátszottuk a Sunday Boys ellen) elérkezett számunkra a 2017/2018-as szezon utolsó mérkőzése, melyet az ELTE csapata ellen játszottunk. Ezen a héten ez volt a második mérkőzésünk, és mivel a Csepel ellen már egy sikeres találkozón voltunk túl, reménykedtünk egy szép évzárásban. Fontos volt számunkra a győzelem, azért is, mert csak így biztosíthattuk be magunknak a csoportban a 3. (a Bajnokságban a 19.) helyet. Vereség és döntetlen esetén nagy eséllyel az 5. pozícióba csúsztunk volna vissza. Az ELTE és az Ozorai-Faterpóló is beelőzött volna minket ebben és az utolsó fordulóban. A találkozó előtt nekünk a 3. helyen 15 pontunk, utánunk a Faterpólónak a 4. helyen 14 pontja, míg az ELTE-nek az 5. helyen 13 pontja volt. Az Ozorai-Faterpóló a Csepellel játszott ezen a hétvégén és hozta a kötelezőt (15-4), így 17 pontjuk lett. Az ELTE, a következő héten szintén a Csepellel fog találkozni és nagy valószínűséggel ők is behúzzák majd a találkozót, szóval nekünk mindenféleképpen nyernünk kellett, hogy megakadályozzuk a beelőzéseket. A rájátszás első körében, április 8-án, a Tüzér utcában remek háromnegyedes játékkal nyertünk 9-4-re az egyetemi csapat ellen. Azóta öt mérkőzést játszottak le és úgy tűnik, hogy a játékuk javulófélben van. Érdekes, meglepő eredményeket produkáltak ebben az időszakban. 3 győzelmet (Csepel 15-5, Oázis Nonprofit Kft 11-8, Ozorai-Faterpóló 17-8) és 2 vereséget szereztek (Sunday Boys 9-8, Oázis SC 17-7), így igen szorossá tették a tabella közepét. Ennek az egyik oka az lehet, hogy tavasszal reaktiváltak két játékost (Várpalotai Maximot és Péter Dánielt), így már többen is jelenthettek meg a mérkőzéseken. A 17 fősre nőtt keretből a Sunday Boys, az Oázis Nonprofit Kft ellen már 12-n, a Csepel, az Ozorai-Faterpóló ellen 10-n voltak, ellenben az Oázis SC ellen csak kilencen jelentek meg. Tavasszal, ellenünk tízen szálltak vízbe, közülük is egy volt kapus, igaz azon a hétvégén volt az egyetemi bajnokság fordulója is, így néhány játékos fáradtságra hivatkozva lemondta az akkori találkozót. Kíváncsian vártuk, hogy ellenünk ezen a délutánon hányan állnak majd ki. Azt már előzetesen tudtuk, hogy Csapliczky Zsoltra nem számíthatnak majd az ELTE-sek, mert 15:00 órától az Oázis SC- Sunday Boys, és 16:30-tól a KEAC-UVSE találkozókon fogja a sípot fújni a Szigeten. Végül csak nyolcan voltak, abból is két kapus. Áprilishoz képest hiányzott Gulyás Dominik (aki már az utolsó négy mérkőzésen sem játszott), a már említett Csapliczky Zsolt, Rácz Tamás és Magyari Attila. Őket Gyollai Ákos testvére Bence és a másik kapusuk Szakály Péter Soma próbálta helyettesíteni. Nálunk pont ellentétes volt a folyamat, aki tehette mind megjelent a záró mérkőzésen. Egy kiesőnk volt áprilishoz képest Fridrich Gábor személyében. Viszont most számíthattunk Egressy András, Kalaus Valter, Bánfai Balázs és Szóráth Szilárd játékára is. Az ellenfél szűkös kispadja láttán méltán reménykedhettünk a győzelemben. Az ELTE viszont nem adta könnyen magát.

Az első negyed Bánfai Balázs megnyert ráúszásával, majd Szilágyi Balázs rosszkéz szélről eleresztett, és Várhelyi Zoltán által védett lövésével indult. Aztán jött egy akciómentes, 30 másodperc az ELTE részéről. A vendégek hálóőre kiúszott kapujából a centerünk elé és labdát szerzett. A támadó idő lejárta előtt Simkó Márton próbálkozott egy lövéssel, de a kapás hátulról a hosszú sarokba tartó játékszert Tóth kecskés Laci (TKL) szögletre ütötte. A sarokdobás után rosszkéz hátul Kiss Csaba kapta labdát, 5-6 lóba után sem mentünk ki rá, így zavartalanul szerezhette meg az ELTE-nek a vezetést (0-1). Középkezdést követően nem sikerült érdemi helyzetet kialakítanunk 30 másodperc alatt, megint jöhetett a vendégcsapat. Simkó Márton előző védett lövése után újra próbálkozott, de ez a kísérlete pontatlanabb volt, mint a korábbi. Simkó valamit jóvátett az előző hibájából a védekezésnél, Bánfai Balázs középről megküldött löketébe tette bele a kezét. Az ELTE időt kért. A keresztbeúszások utáni Kiss Csaba lövését TKL-nek most sikerült védenie. Nem támadhattunk sokáig, mert Várhelyi kapus ismét kijött a kapujából és visszavette a támadás jogát csapatának. Ezt a kapus mutatványt a mi kapunknál TKL is megcsinálta, így már mi támadhattunk. Az egyenlítés reményében időt kértünk. Kelemen Petihez került a labda, aki kapás hátulról egy bődületes kapufát lőtt. A kipattanó a vendégeké lett. Simkó Márton harmadszor is neki durálta magát a góllövésnek, de ezúttal sem sikerült neki, mert kapás hátulról fölé lőtt. Fordulhattunk. Nálunk is a kapás oldal volt aktív, Demjén Ottó onnan szerezte az egyenlítő találatunkat (1-1). A negyedet, Gyollai Ákos középről eleresztett, pályát elhagyó lövése zárta.

A második negyed első támadását is mi indíthattuk, mivel Szirányi Bence révén a ráúszást megnyertük. Azonban se helyzet, se gól nem született ebben a fél percben. Az ellentámadás során viszont Simkó Márton negyedik lövési próbálkozása gólt eredményezett kapás hátulról (1-2). Megint támadhattunk az egyenlítésért, amit két lépcsőben sikerült is abszolválnunk. Először Demjén Daninak kellett centerben szépen megforgatnia Gyollai Bencét, majd a megítélt büntetőt Szirányi Bence váltotta gólra (2-2). Simkó Márton úgy gondolhatta, hogyha egyszer sikerült bevennie a kapunkat, akkor tovább próbálkozik a lövésekkel, hátha növelni tudja a góljainak számát. Ez a következő akciónál nem jött be. Kapás hátulra a rövid sarokba küldött labdáját TKL hárította. Kapusunk azonnal indította az időközben megúszó Bánfai Balázst, aki elfektette a kékek kapusát és megszerezte számunkra vezetést (3-2), amit innentől kezdve már nem engedtünk ki a kezünkből. A vendégek továbbra is a keresztbe mozgásokkal operáltak a zónánk feltörésé érdekében. A megbontás sikerült Runtág Bélát kiállították. Az emberhátrány szépen kivédekeztük. A labdát azonban gyorsan elveszítettük és Bélánk bő fél perc alatt már a második személyi hibáját gyűjtötte össze a rossz visszazárás miatt. A kékek időt kértek. Az emberhátrányt most is sikeresen kibekkeltük. Egyenlő létszámnál viszont nem sikerült odafigyelnünk a kapás oldali kapufánál egyedül maradt Stark Tiborra, aki megkapta oldalról a passzt és alkarral beütötte a kapunkba a vendégek harmadik gólját (3-3). A centerezés továbbra is jól működött, ezúttal Kállai Attilát állították ki a középcsatárunkról. Mi is kikértük az időnket. A labda körbejáratásával gyorsan, eredménytelenül lepörgött a 20 másodperc, majd a támadó idő lejárta előtt Bánfa Balázs lőtt egy felső kapufát. A kipattanót az ELTE szedte össze. Stark Tibor próbálta visszavenni a vezetést a vendégek számára, de löketétnek Bánfai Balázs blokkja állta az útját. Következett egy Kiss Csaba, majd egy Szirányi Bence szerelés, ami után TKL indította a leforduló Országh Misit. A mi tizenkettesünk sem hibázott, kihúzta a sámlit Várhelyi kapus alól és ismét nálunk volt a vezetés (4-3). A vendégek ellentámadását kivédekeztük, így megint mi jöhettünk. Demjén Dani centerezése újfent eredményes volt, Stark Tibort állították ki róla. Sajnos hamar oda lett az emberelőnyünk, mert egy keresztpasszt Gyollai Ákos leszedett a levegőből még a dudaszó előtt.

A harmadik negyed kezdése is a miénk volt, megint Szirányi Bence hozta el a labdát. Bence keze először villant a mérkőzésen, a szünetben csereként beállt Szakály Péter Somának (Várhelyi kapus a rövid kispad miatt mezőnyben játszott tovább) nyújtózkodnia kellett, hogy szögletre mentse a lövést. A sarokdobást követően Demjén Ottó kapás szélről a rövid sarokba szerette volna belőni a labdát. Szakály kapus jól zárta a szöget. Bánfai Balázs besegített a center elé és ismét labdát szerzett. Folytatódott a sikeres centermunka, Kállai Attilának már másodszor kellett kimennie a 20 másodperces pihenőre. Az előnyünk további növelése azonban nem sikerült, mivel Szirányi Bence sistergős lövése a jobb felső kapufát találta telibe. Simkó Márton továbbra is hajthatatlan volt, hatodszor is neki veselkedett a góllövésnek, TKL azonban állt a lábán és védett. Ami nem sikerült a vendégeknek az nekünk összejött a következő támadásnál, Kelemen Peti avatta fel Szakály kapust kapás szélről (5-3). Gyollai Ákos centerezett az ELTE-nél, szépen kifordult és azonnal tüzelt, pont mellkason találta TKL-t. A megszerzett labdával Bánfai Balázs megúszott, kapura tört. Kállai Attila öt méteren belül csak visszahúzni tudta, így büntetőhöz jutottunk, amit Kelemen Peti értékesített (6-3). Kállai Attila ezzel a személyi hibájával kipontozódott, nehéz helyzetbe hozva csapatát. Innentől kezdve a vendégeknek, másfél negyeden keresztül csere nélkül kellett játszaniuk. Ez meg is látszott az eredmény és a játék további alakulásán. A középkezdést követően labdát szereztünk, majd Bánfai Balázs akciógóljával tovább növelte az előnyünket (7-3). Rosszkéz hátulról Stark Tibor próbált szépíteni, de TKL megfogta a lövését. A kipattanó labda visszakerült a kékekhez és Stark Tibor ismételhetett, kapusunk megint hárított. Lefordultunk és Kelemen Peti meglőtte a harmadik gólját (8-3). Gyollai Ákos a változatosság kedvéért hátul maradt, onnan próbálkozott a szépítéssel, kapusunk azonban hárította a löketét. A kipattanó labdára a két kapus rajtolt rá, Várhelyi Zoltán megtámadta TKL-t, aki a biztonság kedvéért az alapvonali kötélen kívülre terelte a labdát. Szöglet és ELTE időkérés következett. Gyollai Ákos centerben támadó szabálytalanságot követett el. Kalaus Valter azonnal fordult és meglógott kapás oldalon, kapta a labdát és gólt lőtt. Sajnos menet közben megszólalt a duda, így a bírók nem adták meg a találatot.

A negyedik negyedben Kalaus Valteré volt a ráúszás. Középcsatáraink továbbra is hatékonyan dolgoztak. Negyedbeli első támadásunknál Gyollai Bencét vittük be védekezni a centerünkkel. Szépen beforgattuk a fiatal játékost és akárcsak az első negyedben most is megkaptuk az ötméterest. Ezúttal Egressy András volt a büntetés-végrehajtó. Magabiztosan lőtte be a kilencedik gólunkat (9-3). A vendégek következő támadásánál megint Egressy András volt a főszereplő, de sajnos negatív értelemben, Gyollai Ákosról állították ki centerben. Az emberhátrányos védekezésünk némi kívánnivalót hagyott maga után, így fordulhatott elő, hogy kapus lőtt gólt kapusnak. Várhelyi Zoltán rosszkéz szélen a rövid saroknál találta meg a rést a kapunkhoz (9-4). Rögtön jött részünkről a válasz. Szakály Soma megszerezte ugyan a támadásunk végén a labdát, de Demjén Ottó visszatámadott, és a vendégek cserekapusa nagy ijedtségében víz alá vitte a labdát. Újabb ötmétereshez jutottunk, amit Runtág Béla értékesített (10-4). Érződött a fáradtság a vendégcsapaton, nem is tudtak helyzetet teremteni a következő ellentámadásnál. Mi viszont azonnal fordultunk Országh Misi megúszott, kapta hátulról a pontos indítást és hétgólosra növelte az előnyünket (11-4). Kalaus Valter a center elöl halászott el egy labdát, amivel ismét mi támadhattunk. Országh Misinél most nem volt jó az irányzék, kimaradt a lövése. Stark Tibor szerette volna csökkenteni az ELTE hátrányát, de TKL megfogta a rosszkéz hátulról jövő játékszert. Újfent sikerült kihasználni a vendégek fáradtságát, Demjén Ottó fordult le kapás oldalon, végigvitte az akciót és meglőtte a maga második, csapatunk tizenkettedik gólját (12-4). Némi vigaszt jelentett a kékeknek, hogy Szóráth Szilárdot a center nyakfogásáért kiállították és az emberelőnyt Kiss Csaba használta ki kapás szélről (12-5). A negyed vége felé lankadni kezdett a figyelmünk, ennek volt köszönhető, hogy a vendégek labdát szereztek, majd időt is kértek. Gyollai Ákos ezúttal centerben Országh Misivel gyűjtetett be egy személyi hibát. Az emberhátrányt most kivédekeztük. Ahogy túlestünk az egyik emberhátrányon, máris jött a következő. Támadásunknál elvesztettük a labdát, Runtág Béla azonban visszatámadott, ezt kiállítással honorálták a játékvezetők. Bélának ez a harmadik személyi hibája volt, így kipontozódott. A létszámhátrányt ismét jól megoldottuk. Az utolsó támadásunknál megint jól működött a centerezés, Stark Tibort küldték ki kényszerpihenőre. Körbejárattuk a labdát, majd rosszkéz hátulról Bánfai Balázs harmadszor is bevette a vendégek kapuját (13-5). Az ELTE-nek még egy támadásra maradt ideje, de értékelhető akciót nem sikerült összehozniuk. 14 másodperccel a vége előtt még mi is kikértük az időnket, több lövésünk azonban már nem volt.

Gratula a csapatnak a szép és eredményes évadzáráshoz!

1427 VSE - ELTE Vízilabda DSK 13-5

(1-1, 3-2, 4-0, 5-2)

1427 VSE: Tóth Kecskés László – Egressy András Gábor 1, Szilágyi Balázs, Demjén Ottó 2, Bánfai Balázs 3, Kelemen Péter Csaba 3, Országh Mihály 2, Cserék: Runtág Béla 1, Demjén Dániel, Kalaus Valter, Szirányi Bence 1, Plesztovits István, Szóráth Szilárd

ELTE Vízilabda DSK: Várhelyi Zoltán 1 – Kiss Csaba 2, Gyollai Ákos, Simkó Márton 1, Gyollai Bence, Kállai Attila, Stark Tibor 1. Cserék: Szakály Péter Soma

Emberelőny: 1/4 ill. 2/6

5 méteres: 4/4 ill. -

Labdaelhozás: 4-0