Designed by:

Vereséggel kezdtük az új szezont PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tóth Kecskés László
2018. október 28. vasárnap, 16:04

Elérkezett szeptember utolsó hétvégéje és beindult a 2018/2019. évi bajnoki nagyüzem, kevesebb csapattal, de sűrűbb mezőnnyel. A nyitányon első ellenfelünk a MAFC A-team csapata volt , akik tavaly a Középház 4., azaz összesítésben a 12. helyen végeztek a Bajnokságban. Az elmúlt szezonban, a csoportkörben megmérkőztünk velük. Egy elrontott második félidőt követően 7-4-re kikaptunk tőlük. Anno az első negyed végén még mi vezettünk 2-1-re, és a harmadik negyed elején is még 3-3 volt az állás, aztán szétestünk. Ezt most szerettük volna elkerülni. Minden bajnoki évad elején téma, hogy az egyetemi csapatok kikkel, hogyan erősítenek a szezonra. Nem volt ez másként most sem, sőt a helyzetet még egy kicsit bonyolította, hogy tavasszal két egyesület (Alfa SC, Bókay-KSI) felnőtt csapata is feloszlott, illetve a Csepel is megszűnt, így sok, tehetséges, jó képességű játékos került úgymond az átigazolási piacra. Volt hova menniük, mert újabb egyesületek indítottak csapatokat a Budapest Felnőtt Bajnokság mellett az OB II-ben is. Ezért is volt nehéz megítélni, hogy az új igazolásokat hol, melyik bajnokságban fogják játszatni a vezetők. A MAFC estében ez különösen igaz volt, 9 új név jelent meg náluk. Daczó Krisztián és Kincses Balázs a Bókay-KSI-től jöttek át, előtte az OSC Budapest Bajnokságban és az OB I/B-ben szereplő csapatánál játszottak. Dr. Jávor Dániel, 93-as születésű, 2016/2017-ben az YBL OB I/B-s csapatánál volt, mint utóbb kiderült ő lett a ellenfelünk edzője is. Németh Balázs 3 év után a Csepeltől igazolt ide, rá valószínűleg az OB II-es csapatnál fognak számítani. Kutasi Balázs dr. egy évnyi szünet után tette át a székhelyét a KEAC-tól, a ’90-es születésű Szokoly Antal a BVSC Budapest Bajnokságban szereplő csapatától érkezett. Quittner Péter (’93) majdnem 10 év kihagyás után tért vissza a medencék világába, utoljára a 2008/2009-es szezonban a Honvédban játszott, nagy valószínűséggel ő is inkább az OB II-es csapatnál fog játszani. További érkező még a ’84-es születésű Lakos Tamás és a ’98-as Kocka Dominik. Voltak azonban olyan játékosok is a MAFC-nál, akik abbahagyták a játékot pl. Bujdosó Bence, Magyarpolányi Attila és Pajtók Pázmán. Szóval ez a nagy mozgás meg is látszott a hazaiak csapatösszetételen. Tavaly, 14 fővel álltak ki ellenünk, most 16-n(!) voltak. Az akkori csapatból most hiányzott: Szász Péter kapus, Bajcsy Áron, Bujdosó Bence, Magyarpolányi Attila, Pajtók Pázmán és Meizl Jakab Márton. Helyükre 5 idei (Daczó, Kincses, Kutasi, Lakos, Szokoly) és 3 tavalyi igazolás (Rácz Miklós kapus, Gurovits Nándor és Kaiser Levente) került. Az utóbbinál különösen érdekes lesz a helyzet, amikor majd a Vidám Vízilovakkal fognak játszani csoportmérkőzést, mivel Leventének, édesapja, Kaiser Gábor ellen kell majd játszania. Nálunk ezen a mérkőzésen mutatkozott be a csapat edzéseit két hete irányító új edző Szőke Sándor és idei egyetlen igazolásunk Fülöp Gábor. További változás volt az elmúlt évi találkozóhoz képest, hogy akkor mi 14-n voltunk most pedig 11+(1) fő állt rendelkezésre. A mostani találkozón nem számíthattunk Bánfai Balázsra, Pacsirszky Gáborra, Runtág Bélára, Nenádov Mikire, Fridrich Gáborra, Veszprémi Somára és Szóráth Szilárdra. Őket Egressy András, Fülöp Gábor, Kalaus Valter és Szemere Dani próbálta helyettesíteni. Plesztovits Pisti is lejött a mérkőzésre, de a játékot nem múló betegsége miatt inkább nem vállalta.

Az idény első ráúszását Kalaus Valter nyerte, helyzetig nem sikerült eljutnunk a rendelkezésre álló fél perc alatt, így jöhettek a hazaiak. Kaiser Levente ment be centerezni. Támadás közben még úgy volt, hogy Tóth Kecskés Laci (TKL) kijön a kapujából labdát halászni, de mivel a középcsatár igen messze került a kapunktól, hálóőrünk inkább nem jött ki, viszont a Kaiseren védekező Demjén Ottó azt hitte, hogy jön a kapusunk, így elengedte a fiatal csatárt, aki zavartalanul szerezhette meg a vezetést a MAFC számára (1-0). Jobb kommunikációval a gól talán elkerülhető lett volna. Trombitás Bálint labdát szerzett a saját kapuja előtt, így ismét a fehérek támadhattak. Jansik Áron kapás hátulról vette be a kapunkat (2-0). Kevesebb, mint két perc alatt kétgólos hátrányba kerültünk. Következő támadásunknál Kalaus Valter keresztbeúszott a kapu előtt, Szokoly Antal csak visszahúzva tudta megállítani. Emberelőnyhöz jutottunk, amit nem tudtunk kihasználni. Kelemen Péter szerelését követően viszont újra mi támadhattunk, mindaddig, amíg Demjén Dani centerben nem használta magasan a kezét, amiért támadó hibát ítéltek ellene. A mi kapunknál is kontrát ítéltek a játékvezetők a center ellen, Kaiser Levente szépen becsúszott labda nélkül két méteren belülre. Az ellentámadásunk nem tartott sokáig, mivel Rácz Miklós kiúszott a kapujából és megkaparintotta a játékszert a középcsatárunk elől. A visszarendeződésünk nem volt a legjobb, visszaúszás közben Kalaus Valtert állították ki a mezőnyből. A MAFC időt kért. Az akció végén Kutasi Balázs dr. kapás hátulról eresztett meg egy lövést, amit TKL megfogott (a jegyzőkönyvben tévesen szerepelt a kihagyott lövés). Azonnal fordultunk. Kutasi doktor nem tudott lépést tartani Szirányi Bencével, csak szabálytalanság árán tudta megállítani, amiért járt a jogos kiállítás. Mi is kikértük az időnket. A körbejáratott labdát végül Demjén Ottó küldte kapura kapás szélről. A rövid sarokba tartó labdára a hazaiak hálóőre odaért és védett. Továbbra is Kaiser Levente centerezett a fehéreknél, ismét sikerült leráznia magáról a védőjét és gólt szerzett (3-0). Kutasi Balázs labdaszerzésére Kelemen Peti válaszolt egy szereléssel, amiből sikerült lefordulnunk és Egressy András passzából Országh Mihály szépített (3-1). Nem sokáig örülhettünk a gólunknak, mivel a következő támadásnál Takács Balázs öt méteren kívül szabaddobáshoz jutott, amit középről azonnal a kapura küldött. A labda a jobb sarokban kötött ki (4-1). A negyed végét jelző sípszó előtt Kelemen Peti suhintott egy fölét.

A második negyedben Szirányi Bence úszott labdára, amit meg is szerzett a számunkra. Nem számoltunk viszont Rácz Miklóssal, aki újfent kimozdult a kapujából és elcsente a labdát. Daczó Krisztián is lövésre szánta rá magát, de a gólszerzési szándékában Szirányi Bence blokkja megakadályozta. A kipattanó labdát a hazaiak gyűjtötték be. A támadóidő lejárta előtt Tóth Szabolcs harcolt ki egy öt méteren kívüli szabaddobást, majd lőtt egy homályt. A mi oldalunkon Szirányi Bence lövése legalább pontosabb volt, de Rácz kapus résen volt és fogta a középről érkező labdát. Eseménytelenül lepergett a fehérek támadóideje, mi folytathattuk a játékot. Eredményes centermunkánknak köszönhetően kiállították Gurovits Nándort. Az emberelőnyünk ismételten sikertelenül végződött, aztán Kelemen Peti kapás átlövőből elengedett egy sistergőst, melyet a hazaiak kapusa szögletre tenyerelt. Sarokdobást követően Kincses Balázs elvette tőlünk a labdát. Az akciót, Gurovits Nándor mellé szállt lövése zárta. Fordulhattunk, nálunk is gyorsan lepergett a 30 másodperc. Valter nem halotta a sípszót, ellőtte a labdát, és ezért a játék akadályoztatása miatt sajnos begyűjtötte a második személyi hibáját. A MAFC időt kért. Az előző emberhátrányt sikerült gól nélkül megúszni, ezt a létszámhiányt viszont nem. Kincses Balázs balkeze villant rosszkéz szélen, szépen kilőtte a hosszú sarkot. TKL ugyan beleért a labdába, de hárítani nem tudott (5-1). Ezzel egy több mint fél negyedes góltalansági szakasz ért véget. Próbáltunk válaszolni, de Kalaus Valter rosszkéz szélről jövő labdáját megfogta a MAFC kapusa. Szerencsénkre az ellentámadás során a hazaiak másik centere Tóth Szabolcs is besodródott két méteren belülre labda nélkül, így a kontra miatt mi jöhettünk. Továbbra is hatékony volt a centermunkánk, most Takács Balázs került a kiállítás sorsára. A negyedik emberelőnyünket sem sikerült góllal befejezni. Ugyan Szilágyi Balázs rosszkéz szélről próbálta bevenni az ellenfél kapuját, de Rácz Miklós átért a másik oldalról és kivédte a rövid sarok felé tartó játékszert. Ennek ellenére a negyed vége mégis a miénk volt. Kincses Balázs kapura törését látták szabálytalannak a bírók, így mi jöhettünk. Demjén Dani akciójának és az ebből születő gólnak örülhettünk a következő másodpercekben (5-2). TKL-nek sikerült végre jó ütemben kijönnie a kapujából, labda szerzése után pedig Szirányi Bence tüzelt középről. A hazaiak hálóőre most is jól olvasta Bence szándékát, újabb védést jegyezhettünk fel Rácz kapus neve mellett. Kaiser Leventére ezúttal Kelemen Peti vigyázott. A bírók szerint Péterünk túl kemény volt, ezért kiállították. Az emberhátrányt elrontotta a MAFC, Kaiser Levente becsúszott 2 méteren belülre. Mi azonnal lefordultunk, Országh Misi kapta a labdát és nem hibázott (5-3). Még a félidő előtt sikerült kétgólosra csökkentenünk a hátrányunkat.

Térfélcsere után is Szirányi Bence volt a gyorsabb a ráúszásnál. Demjén Dani centerezett ekkor nálunk, megcsinálta a helyzetet, de Rácz Miklós újabb védést mutatott be. Támadhattak a fehérek. Kincses Balázs rosszkéz oldalról tüzelt, TKL sajnos tehetetlen volt vele szemben, megakadt a felzárkózási szériánk (6-3). Kelemen Peti került helyzetbe, távoli, kinti lövése a kapu fölött szállt el. Daczó Krisztián célzásával is gondok voltak, ő egy mellét produkált. A támadó időnk lejárta előtt Szirányi Bencének még sikerült kiharcolnia egy távoli szabaddobást. Bence azonnal kapura küldte a labdát Rácz kapus meghárított. Kincses Balázs előző góján felbuzdulva megint rosszkéz oldalról próbálta növelni csapata előnyét. Most nem sikerült neki, mert TKL résen volt. Hasonló rosszkéz hátsó löket indult el a másik kapunál Országh Misitől is, de itt is kapus védés lett az akció vége. Takács Balázs középről tüzelt, fölé-mellé lett belőle. Sajnos Demjén Dani sem célzott jobban, ő sem találta el a kaput. Takács Balázs, Jansik Áron passzának köszönhetően helyzetbe került és megszerezte a maga második, csapata hetedik gólját (7-3). Gyorsan tudtunk válaszolni. Fülöp Gábor váltotta center poszton Demjén Danit. Újoncunk jól mozgott, Bódi Mátyást küldték ki róla. A fehérek hatosa nem sokat tartózkodott a kiállítottak számára elkerített helyen, mert Szirányi Bence kihasználta a rendezetlen védelmet és középről a jobb felső sarkot pókhálózta ki 4 másodperc elteltével (7-4). Középkezdés után Gurovits Nándor próbálkozott gólszerzéssel a támadóidő végén. Az előző játékrészhez hasonlóan ez a kísérlete sem találta el a kaput. Demjén Ottó első lövése még az első negyedben történt a kihagyott emberelőnynél. Kapás oldali szélsőnk most újra lövésre szánta rá magát. Ezúttal a rövid sarok kapufáját találta el kissé kiszorított helyzetből. A kipattanó labda visszakerült Ottóhoz, aki újfent a rövid sarkot erőltette, ezúttal Rácz kapus mentett. Négyes játékosunknak a folytatás sem hozott sok sikert, Kaiser Leventével került össze centerben, majd az első védekező megmozdulása után kiállították. A hazaiak időt kértek. Az emberhátrányt kivédekeztük, azonban az egyenlő létszám melletti szoros emberfogásra nem tudtunk időben átállni. Ezt Gurovits Nándor használta ki, rosszkéz hátulról TKL feje mellett talált be a kapunkba (8-4). Megint négygólnyi lett a távolság. Szirányi Bence próbált szépíteni, de ez a lökete a kapufán csattant. A kipattanó labda a fehérekhez került. A játékrész végén azonban mi örülhettünk. Tóth Szabolcs kintről tesztelte TKL reakció idejét. Nem volt gond, kapusunk védett és rögtön indította a rosszkéz szélen megiramodó Országh Misit, aki a kapus elfektetése után háromgólosra csökkentette a hátrányunkat a végső felvonás előtt (8-5).

Az utolsó negyed ráúszása is a miénk lett Szirányi Bence gyorsaságának köszönhetően. Az akció befejezését Kelemen Peti vállalta magára, de ezúttal is sikertelennek bizonyult. Trombitás Bálint lerázta magáról őrzőjét rosszkéz szélen, hátulról pontos passzt kapott, amit kapura húzott, TKL hárította a ziccert. Maradt a labda a hazaiaknál, mindaddig, míg Egressy András el nem vette tőlük. Játékosunk próbált felúszni kapás szélen, de Tóth Szabolcs visszahúzta őt, jött is a kiállítás. Emberelőnyben nem termett babér a számunkra, kimaradt egy újabb létszám előnyös szituáció. Amit nem tudtunk hat az ötben belőni, azt megcsináltuk egyenlő létszámnál. Szirányi Bence tovább faragta a hátrányunkat kintről (8-6). Ekkor már reménykedni kezdtünk, hogy szorosabbá tudjuk tenni a mérkőzést, de a folytatás nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. Demjén Ottó labdaszerzésére Lakos Tamás szerelése jött válaszként. A MAFC akcióját is az utóbbi játékos fejezte, sajnos góllal. Kapás hátulról lőtte ki a rövid sarkot (9-6). Demjén Ottó játszotta magát tisztára kapásszélen, de lövése a rövid kapufát találta telibe. Fordulást követően Jansik Áron megúszott kapás oldalon, betört középre a kapu felé, hátulról pontos passzt kapott húzásra. A játékszer, a jó ütemben kiemelkedő TKL-ben elakadt. Jansik meg is jegyezte a támadás után, hogy arra számított, hogy TKL jobban kijön a kapujából és felette át tudja majd húzni a labdát, meglepte, hogy hálóőrünk bent maradt a kapuja előtt. A negyed felénél jártunk, amikor kintről Kelemen Peti ötödször is kísérletet tett az ellenfél kapujának bevételére. Ezúttal sem sikerült neki, mert Rácz kapus szögletre mentett. A sarokdobást követően Egressy András középről ismételhetett, de a hazaiak hálóőre ezt a próbálkozást is hárította. Demjén Dani besegített a center elé, így a megszerzett labdával ismét mi támadhattunk. Az akciót is Dani fejezte be lövéssel, amit Rácz Miklós az alapvonalon túlra ütött. A szöglet után Dani testvére Ottó lőhetett kapás oldalról. A pontatlan lövés a kapu mellett száguldott el. Azonnal fordultak a hazaiak. Kincses Balázs, egy az egyes ziccerbe került a kapunk előtt, 6-8 lóbával és elhúzással próbálta elfektetni TKL-t. Hálóőrünk azonban állt a lábán és egy újabb ziccert védett. A másik kapunál kialakult létszámfölényünket nem tudtuk gólra váltani, mert Országh Misi rosszkéz szélről egy fölét lőtt. A MAFC kikérte utolsó idejét is. Kaiser Levente centerben megküzdött Demjén Danival, a védekezést szabálytalannak ítélték a játékvezetők és Danit kiállították. Az emberhátrányt kapás hátulról Kaposnyák Zsolt váltotta gólra (10-6). Kelemen Peti nem adta föl azt a tervét, hogy ezen az estén gólt lő. Ismét suhintott egyet a cél elérése érdekében, de csak egy újabb sarokdobás lett belőle. A kipattanó labdát Takács Balázs gyűjtötte be. TKL labdaszerzése és Kelemen Peti sípszó előtti félpályás melléje már nem tudott változtatni az eredményen.

Most nem a második félidőn csúsztunk el, mint tavaly, hanem rögtön az első negyedben elengedtük ellenfelünket olyan távolságra, amit a végén már nem sikerült ledolgoznunk, bár lehetőségünk azért volt rá. A bealvás csúnyán megbosszulta magát! Erre ügyelnünk kell a további mérkőzéseken!

MAFC A-Team - 1427 VSE 10-6

(4-1, 1-2, 3-2, 2-1)

MAFC A-Team: Rácz Miklós – Kaposnyák Zsolt 1, Bódi Mátyás, Jansik Áron 1, Soós László, Kaiser Levente 2, Trombitás Bálint Cserék: Gurovits Nándor 1, Kincses Balázs 2, Kutasi Balázs Dr., Takács Balázs 2, Tóth Szabolcs, Daczó Krisztián, Szokoly Antal, Lakos Tamás 1, Kosztolányi Gábor

1427 VSE: Tóth Kecskés László –Szilágyi Balázs, Demjén Ottó, Kalaus Valter, Demjén Dániel 1, Kelemen Péter Csaba, Szirányi Bence 2 Cserék: Egressy András, Fülöp Gábor, Szemere Dániel, Országh Mihály 3, Plesztovits István

Emberelőny: 2/5 ill. 1/6

5 méteres: - ill. -

Labdaelhozás: 0-4